הותר לפרסום: בתום מצוד ממושך עצרו אמש (רביעי) כוחות הביטחון חשודים בביצוע פיגוע הירי בצומת עפרה בתחילת השבוע. במהלך ניסיון לעצור את אחד החשודים הוא ניסה להימלט תוך כדי ניסיון לפגוע בכוחות, שהשיבו בירי לעברו והרגו אותו. בנוסף נעצרו עוד מספר חשודים במעורבות בביצוע הפיגוע והם הועברו לחקירת שירות הביטחון הכללי. קודם לכן הובא למנוחות עמיעד ישראל איש-רן ז"ל, התינוק בן השלושה ימים שנישא ברחמה של אחת הפצועות, שנפטר אתמול בבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפעילות המשותפת של השב"כ, צה"ל והמשטרה החלה בהיתקלות של כוח ימ"מ בעקבות מידע שהעביר השב"כ על מקום הימצאו של אחד המבוקשים. החשוד, סאלח עומר סאלח ברגותי בן 29 תושב הכפר כובר שבבנימין, נורה למוות לאחר שניסה לדרוס את הלוחמים תוך כדי ניסיון בריחה.

מחסומים באזור עפרה, ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
המצוד אחר החשודים, השבוע | צילום: דובר צה"ל, חדשות
הרכב שבו נורו החשודים (צילום: חדשות)
הרכב שבו נורו החשודים | צילום: חדשות
מעצר חשודים בפיגוע בעפרה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

במקביל נרשמו שני אירועים נוספים במרחב בנימין כשמחבל נוסף מהחולייה נורה על ידי כוח צה"ל. במהלך מבצע מעצרים של צה"ל והשב"כ בכפר קובר נעצר קרוב משפחה נוסף של החשוד שחוסל. שניהם נחקרים כעת בידי השב"כ. "שירות הביטחון הכללי יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל, ימשיכו לפעול בנחישות נגד מבצעי פיגועים והמסייעים להם ולשמירה על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה", נמסר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף באירוע הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה עם התקשורת הזרה והתייחס למצוד אחר המחבלים. "מרצחים נתעבים, הפושעים הנלוזים ביותר עלי אדמות. כוחות הביטחון דולקים אחר הרוצחים ואני מקווה שבקרוב יהיו חדשות בעניין. אנחנו לא נרפה עד שנמצא אותם ונמצה איתם את הדין", אמר נתניהו. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מסר בתגובה למות התינוק: "שירה ועמיחי הם גיבורים של אמת. אנו אתכם בחיבוק אמיץ ולא נשקוט עד אשר תגדע ידו של הטרור הנפשע".

לווית התינוק שנרצח, אמש (צילום: החדשות‎)
התינוק שנפטר הובא למנוחות, הערב | צילום: החדשות‎
נקבר בגיל 3 ימים בלבד. עמיעד ז"ל (צילום: החדשות‎)
צילום: החדשות‎

עמיעד ישראל ז"ל הובא למנוחות

בהר הזיתים בירושלים נטמן התינוק שנולד לפני שלושה ימים בניתוח חירום לאחר שאימו נפצעה קשה בפיגוע הירי בעפרה. רגע לפני שנטמן, הוענק לו שם - עמיעד ישראל. הורי התינוק, שירה ועמיחי איש-רן, עדיין מאושפזים בבית החולים בעקבות הפיגוע ולא נכחו בהלוויית בנם.

מאות ליוו את מסע ההלוויה של עמיעד, שהתקיים תחת גשם שוטף. חיים סילברשטיין, אביה של שירה, ספד לנכדו שנקבר ללא נוכחות הוריו. "עמיחי ושירה, ליבינו נקרעים מצער על הכאב ועל האובדן", אמר סילברשטיין. "בנכם הטרי, עמיעד ישראל, נכדנו הרך השם ייקום דמו, כבר עשה רבות בטרם מלאו לו ארבעה ימים. הוא איחד את עם ישראל בארץ ובעולם שהתגייס בתפילות, בחיבוקים, בלימוד ובאהבה".

שירה ועמיחי איש-רן (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
שירה ועמיחי איש-רן שנפצעו בפיגוע | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

סילברשטיין הוסיף: "בנס גלוי חיי שירה ועמיחי ניצלו. לדאבוננו, אחרי מאבק התינוק נכנע לרצח המתועב. ומדוע? כי אויב נבזי, אכזרי, פחדן ושפל מכוון את נשקו לעבר אישה הרה. הוא רוצה לעקור אותנו מארצנו. אנחנו מכריזים מכאן בהר הזיתים, בלב ירושלים והשורשים העמוקים ביותר של עמנו ושל ארצנו: לעולם לא תצליחו. אנחנו חזקים יותר מכם. אנחנו צודקים יותר מכם. אנחנו שייכים לכאן יותר מכם. אנחנו ננצח כי זו ארצנו, עמנו ותורתנו הקדושים. עמיעד ישראל, לך לשלום ונוח על משכבך בשלום. אוהבים אותך מאוד ותודה רבה על שלושת ימי המתנה".

בינתיים בני הזוג איש-רן עדיין מאושפזים בשערי צדק. מצבה של שירה מוסיף להיות קשה אך מאז הפיגוע חל שיפור במצבה. בעלה עמיחי גם כן נפצע בפיגוע אך באורח קל. אתמול בני הזוג נפגשו והתחבקו לראשונה מאז הפיגוע במחלקה לטיפול נמרץ. הוריה של שירה ובני המשפחה שנכחו בחדר התרגשו מהמחזה ובכו. "בשורות טובות, אנחנו שמחים, ראינו את המראות האלה של שירה ועמיחי מתחבקים ובכינו מהתרגשות", סיפר האב חיים.

זירת פיגוע הירי בעפרה (צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות)
זירת פיגוע הירי בעפרה, השבוע | צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות
פיגוע ירי, ארכיון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות