זירת פיגוע הירי בעפרה (צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות)
זירת פיגוע הירי בעפרה, השבוע | צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות

הפיגוע בעפרה הסתיים בטרגדיה משפחתית: בבית החולים שערי צדק בירושלים נקבע הערב (רביעי) מותו של התינוק שנולד לפני שלושה ימים בניתוח חירום לאחר שאימו נפצעה קשה בפיגוע הירי בעפרה. במשך שלושה ימים הרופאים נלחמו על חיי הוולד, שנולד בשבוע ה-30 להריונו וטרם קיבל שם, ללא הצלחה. הלווייתו תתקיים הערב בשעה 21:45 בחלקת צור בהר הזיתים בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בצער רב אנו מודיעים על פטירת היילוד של שירה ועמיחי, למרות מאמצי רופאי הפגיה להצילו", נמסר בהודעת בית החולים. הורי הילד, שחולץ מבטן אמו בניתוח חירום לאחר הפיגוע, קיבלו את הבשורה הקשה בבית החולים. קודם לכן הודיעו בבית החולים כי הורי הילד הפג, שירה ועמיחי איש-רן, ראו אותו בפעם הראשונה במפגש מרגש.

ד"ר אלונה בן נון, מנהלת הפגייה בביה"ח שערי צדק מהצוות שטיפל בילוד סיפרה: "אנחנו הצוות שטיפל בתינוק שנפגע בפיגוע הרצחני בשומרון ביום ראשון בערב. הוא הגיע אלינו לאחר שסבל מפגיעות רב מערכתיות רבות ביותר וקשות מאוד. הוא קיבל את הטיפול המקסימלי שניתן להציע בטיפול נמרץ. התינוק לא שרד את פציעותיו הקשות ואנחנו נאלצנו לקבוע את מותו לפני שעה קלה. התינוק מת כשהוא עטוף באהבת משפחתו. אנחנו מבקשים למסור לעם ישראל רק בשורות טובות".

שירה ועמיחי איש-רן (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
שירה ועמיחי איש-רן שנפצעו בפיגוע | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

ראש הממשלה נתניהו השתתף באירוע הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה עם התקשורת הזרה, ופתח דבריו אמר שקשה לו לדבר לאור החדשות העצובות. "ליבנו עם שירה ועמיחי על פטירת התינוק בן הארבעה ימים שאין לו אפילו שם", אמר. "מרצחים נתעבים, הפושעים הנלוזים ביותר עלי אדמות. כוחות הביטחון דולקים אחר הרוצחים ואני מקווה שבקרוב יהיו חדשות בעניין. אנחנו לא נרפה עד שנמצא אותם ונמצה איתם את הדין".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מסר בתגובה למות התינוק: "שירה ועמיחי הם גיבורים של אמת. אנו אתכם בחיבוק אמיץ ולא נשקוט עד אשר תגדע ידו של הטרור הנפשע".

בינתיים בני הזוג איש-רן עדיין מאושפזים בשערי צדק. מצבה של שירה מוסיף להיות קשה אך מאז הפיגוע חל שיפור במצבה. בעלה עמיחי גם כן נפצע בפיגוע אך באורח קל. אתמול בני הזוג נפגשו והתחבקו לראשונה מאז הפיגוע במחלקה לטיפול נמרץ. הוריה של שירה ובני המשפחה שנכחו בחדר התרגשו מהמחזה ובכו. "בשורות טובות, אנחנו שמחים, ראינו את המראות האלה של שירה ועמיחי מתחבקים ובכינו מהתרגשות", סיפר האב חיים.

ליאורה, אימה של שירה, עדכנה על מצבה בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי". "היא פתחה את העיניים שלה וניסתה לדבר", סיפרה ליאורה. "קשה לה כי יש לה צינורות, אבל היא מתקשרת ומבקשת שנבוא. היא מחזיקה לנו את הידיים ובוכה ומחייכת".

פיגוע ירי, ארכיון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

חיים התייחס למצבו של עמיחי, הבעל, ואמר: "הוא בנאדם חזק. נס חנוכה ששלושת הכדורים שחדרו לרגלו לא פגעו בשום איבר חיוני. הוא יצטרך את הכוחות האלה כדי לעזור לאשתו להתגבר על הטראומה הקשה שעברה עליהם כעת".