אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי הביקורת - מגיע הפיצוי: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו יואב הורוביץ למצוא מקור תקציבי כדי לשאת בעלויות של ביטול פסטיבל הכדורים הפורחים בעוטף עזה, שעלותו מוערכת בכ-700 אלף שקלים. נתניהו הורה כי ראשי הרשויות לא יישאו בעלויות הביטול בכל מצב שיהיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באוגוסט האחרון פורסם במהדורה המרכזית כי המדינה מסרבת לשלם פיצויים לתושבי עוטף עזה למרות הבטחות שפיזרה במהלך סבבי הלחימה. בשל הירי האינטנסיבי של מאות רקטות ופצמ"רים לעבר העוטף, פיקוד העורף הורה על שורה של הגבלות לתושבים, דבר שהוביל לביטול של אירועים שונים - אולם המדינה התנערה מאחריות וסירבה להעביר את הכסף.

חלק מההוראות כללו את הצורך להישאר סמוך למרחבים מוגנים ואיסור על התקהלות כדי לצמצם את האפשרות לאירוע רב נפגעים. לצד זאת הורה פיקוד העורף לבטל אירועים המוניים שהיו אמורים להתקיים באותם ימים ובראשם פסטיבל כדורים פורחים, שאליו נמכרו 3,000 כרטיסים. הביטול גרם להפסדים של 700 אלף שקלים, ובסך הכל כמעט מיליון שקלים שהפסידו אנשי התיירות והמועצות האזוריות.

בעת הפרסום אמרו בסביבתו של שר האוצר כחלון כי השר החליט לטפל בעניין, הכסף יועבר ו"שבסך הכל מדובר בכסף קטן". כעת נראה שראש הממשלה לקח על עצמו באפן אישי את הטיפול בסוגיה.