המדינה מסרבת לשלם פיצויים לתושבי עוטף עזה למרות הבטחות שפיזרה במהלך סבבי הלחימה. בשל הירי האינטנסיבי של מאות רקטות ופצמ"רים לעבר העוטף, פיקוד העורף הורה על שורה של הגבלות לתושבים, דבר שהוביל לביטול של אירועים שונים. כעת, שלושה שבועות אחרי סבב הלחימה האחרון, המדינה מתנערת מאחריות ומסרבת להעביר את הכסף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חלק מההוראות כללו את הצורך להישאר סמוך למרחבים מוגנים ואיסור על התקהלות כדי לצמצם את האפשרות לאירוע רב נפגעים. לצד זאת הורה פיקוד העורף לבטל אירועים המוניים שהיו אמורים להתקיים באותם ימים ובראשם פסטיבל כדורים פורחים, שאליו נמכרו 3,000 כרטיסים.

הביטול גרם להפסדים של 700 אלף שקלים ובסך הכל כמעט מיליון שקלים שהפסידו אנשי התיירות והמועצות האזוריות. כעת כאמור, המדינה מסרבת להעביר כספי פיצויים למרות שהיא זו שהורתה על ביטול האירוע.

מרשות המיסים נמסר בתגובה: "אנו בוחנים יחד עם אנשי התיירות ועם אגף התקציבים אפשרויות נוספות לפיצויים".

בסביבת שר האוצר כחלון אמרו בתגובה כי השר החליט לטפל בעניין, הכסף יועבר ו"שבסך הכל מדובר בכסף קטן". עם זאת השר עצמו טרם התייחס לסיפור, ולא ברור אם הכסף יעבור ומתי.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/