החשוד בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
החשוד בבית המשפט | צילום: חדשות 2

חשדות חדשים נגד קצין המודיעין הבכיר: במהלך דיון הארכת מעצר שנערך היום (ראשון) בבית משפט השלום בתל אביב חשפה המשטרה כי הקצין, שנעצר בשבוע שעבר בחשד שקיים יחסי מין עם קטין, חשוד בביצוע עבירות מין ביותר מ-10 קטינים בני 14-16. מעצרו של החשוד הוארך בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מקודם דיברתי על סדום ועמורה אבל המצב חמור כפליים", אמר במהלך הדיון נציג המשטרה רונן שמרי. "מדובר בקצין בכיר שעל פי החשד יצר קשרים עם ילדים בני 15 שלומדים בבית הספר, הוא שאל אותם איפה הם לומדים. אני אבא לילדים ואני עם צמרמורת. כשראה שמדובר בבני 15 היה צריך להפסיק". אחד החשדות המיוחסים לקצין הוא ביצוע מעשה סדום.

במשטרה אומרים כי החשוד התכתב עם יותר מעשרה קטינים ועם חלקם אף ערך שיחות וידאו. בצ'טים טען החשוד כי הוא בן 37 והציג את עצמו תחת הכינוי "הקצין". במהלך הדיון הגישה המשטרה לבית המשפט פלטים של התכתבויות ותמונות מתוך מחשבו של החשוד. השופט ירון גת הדגיש בהחלטתו כי כשהדבר נוגע לקטינים בני פחות מ-16, לא הכרחי שהחשוד ייפגש עמם על מנת שהעבירות יוגדרו מעשים מגונים.

מונה אחראי זמני במקום הקצין

"החשדות הנוספים והטענות הנוספות הם ניסיון שלא יצלח", הדגיש סנגורו של החשוד, עו"ד מיקי חובה. "אין קשר בין החשוד שאני מייצג לבין החשודים הנוספים ואין טענה כי שילם כספים עבור המפגש או שהתחזה לנער או קטין". עורך הדין הדגיש כי מדובר במפגשים שנערכו בביתו של הקצין בהסכמה. "על אף בקשתו לא נערכה לו בדיקת פוליגרף והחשדות החדשים מתבססים אך ורק על תכתובות צ'ט", הוסיף עו"ד חובה. "כבר בחקירה ראשונה מסר החשוד כי נפגש והתכתב עם אנשים אחרים".

מוקדם יותר היום פורסם בחדשות 2 Online כי בעקבות הפרשה מונה אחראי זמני ליחידה שבה משרת הקצין, וזאת למרות שטרם התקבלה החלטה על השעייתו. קצינים וחיילים ביחידה שבה הוא משרת קיבלו בתדהמה את הבשורה על מעצרו. "אנחנו מקווים שזו טעות ושישחררו אותו", אמר אחד החיילים. "זה לא נתפס שמישהו שמבין בדיוק מה הסכנות ברשת יסתבך ככה".

על פי הפרסומים, בחקירתו טען הקצין הבכיר כי חשב שהנער עמו קיים יחסים היה מבוגר מ-16, אך הדברים לא משכנעים את החיילים ביחידתו. "גם אם זה חוקי, לא נראה לי הגיוני שאדם בגילו ובמעמדו יעשה מעשים עם נערים בני 16", אמר אחד החיילים. "זה אבסורד ולא מוסרי".