הקצין בביהמ"ש (צילום: חדשות 2)
הקצין בביהמ"ש | צילום: חדשות 2

סערה באגף המודיעין בצה"ל מאז מעצרו בשבוע שעבר של קצין בכיר מאוד בתפקיד מסווג: הקצין, בדרגת אלוף משנה, נעצר בחשד שקיים יחסי מין עם קטינים שהכיר ברשת. לחדשות 2 Online נודע כי בעקבות הפרשה מונה אחראי זמני ליחידה, וזאת למרות שהקצין טרם הושעה מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קצינים וחיילים ביחידה שבה משרת הקצין החשוד קיבלו את הבשורה על מעצרו בתדהמה. "הייתי פשוט בשוק כששמעתי שזה הוא", סיפר אחד החיילים לחדשות 2 Online. "אנחנו מדברים על זה בכל הימים האחרונים ומקווים שזו טעות ושישחררו אותו. זה לא נתפס שמישהו שמבין בדיוק מה הסכנות ברשת יסתבך ככה".

על פי הפרסומים, בחקירתו טען הקצין הבכיר כי חשב שהנער עמו קיים יחסים היה מבוגר מ-16, אך הדברים לא משכנעים את החיילים ביחידתו. "גם אם זה חוקי, לא נראה לי הגיוני שאדם בגילו ובמעמדו יעשה מעשים עם נערים בני 16", אמר אחד החיילים. "זה אבסורד ולא מוסרי".

"הוא תמיד הזהיר אותנו מהסכנות שיש ברשת, זה חלק מהעבודה", הוסיפה חיילת אחרת ביחידה. "אם הוא נפל בזה זו ממש פדיחה. בכלל, האנשים פה והקצינים פשוט מובכים".

"מבריק, חכם, יצירתי"

גורם צבאי אמר כי הקצין הבכיר היה נוכח בישיבות קריטיות והיה חשוף למידע מסווג רב במסגרת תפקידו. "הוא אדם מבריק, חכם ויצירתי", אמר הגורם, "לא היינו יכולים להעלות על הדעת דבר כזה, למרות שהוא לא נהג לדבר על חייו האישיים".

עופר צברי (צילום: חדשות 2)
גם הוא חשוד בפרשה. עופר צברי | צילום: חדשות 2

למרות החשדות הכבדים נגד הקצין ועל אף ההחלטה למנות אחראי זמני ליחידה, טרם התקבלה החלטה בצה"ל האם להשעות באופן רשמי את הקצין מתפקידו. עם זאת, בעקבות המקרה נערכו באגף המודיעין שיחות לחיילים ולקצינים אודות מעצרו של החשוד. בצבא הבהירו כי פעילות היחידה מתנהלת כשגרה, למרות מעצרו של הקצין.

"היו שם יחסי מין אבל זה לא עבירה לקיים יחסי מין, בלבד שזה בהסכמה ושמלאו לו 16 שנים", אמר עו"ד מיקי חובה, סנגורו של הקצין. "הם קיימו יחסים מרצונם החופשי והשאלה היחידה שעומדת על הפרק היא האם ידע שהקטין מתחת לגיל 16. טענתו היא שווידא כי הוא מעל גיל 16". עם זאת, במשטרה מעריכים כי יש יסוד להאמין שהקצין אכן ידע שגילו של הקטין מתחת לגיל ההסכמה.

יחד עם הקצין נעצרו שלושה גברים נוספים, בהם מנהל הפועל פתח תקווה בכדורגל עופר צברי. במכשירים הסלולריים של החשודים נמצאו התכתבויות המעידות על קשרים עם כ-15 קטינים. בין היתר הם חשודים בביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים תמורת כסף. מחקירה ראשונית עולה כי קיים קשר בין שלושת הגברים. על פי החשד הם יצרו קשר עם קטינים וקטינות בפייסבוק ושידלו אותם לקיים יחסי מין גם תמורת תשלום.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv