הקצין, היום (צילום: חדשות 2)
הקצין החשוד, היום | צילום: חדשות 2

קצין צה"ל בדרגת אלוף-משנה נעצר לאחרונה בחשד לפדופיליה, זאת לאחר שקטין סיפר במשטרה כי הוא קיים עמו יחסי מין. הוא חשוד בקיום יחסי מין עם קטינים. במצ"ח עודכנו בפרטי מעצרו, שהוארך עד יום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין לא מגיע בינתיים לבסיס, והחקירה בעניינו נמשכת. מעצרו אתמול בידי שוטרי מרחב איילון במשטרה הגיע לאחר שקטין שנחקר במסגרת פרשת מנכ"ל קבוצת הכדורגל עופר צברי שנחקרת בימים אלה במשטרה, העיד על יחסים עם גברים נוספים.

יחד איתו נעצרו עוד שלושה גברים, בהם עופר צברי. חוקרי המשטרה בדקו את המכשירים הסלולאריים של החשודים, ונמצא בהם התכתבויות המעידות על קשרים עם כ-15 קטינים. בין היתר הם חשודים בביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים תמורת כסף. מחקירה ראשונית עולה כי בין הגברים יש קשר. על פי החשד, הם יצרו קשר עם קטינים וקטינות באמצעות הרשת החברתית פייסבוק, ושידלו אותם לקיים יחסים איתם גם תמורת תשלום.

"היו שם יחסי מין, זו לא עבירה לקיים יחסי מין, בלבד שזה בהסכמה ושמלאו לו 16 שנים", אמר עורך הדין מיקי חובה, שמייצג את הקצין הבכיר. "הם קיימו יחסים מרצונם החופשי, השאלה היחידה שעומדת היא האם ידע שהוא מתחת לגיל 16, וטענתו היא שהוא וידא כי הוא מעל גיל 16". עם זאת, במשטרה גורסים כי יש יסוד להאמין שהקצין ידע שגילו קטן מ-16.

תחילת הפרשה, במעצרו של צברי לפני כשלושה שבועות, לאחר ששוטרים זיהו אותו במכונית במגרש חנייה, כשהוא עירום, תוך שהוא מבצע, על פי החשד, עבירת מין בנער. צברי לא נשמע להוראות השוטרים ונמלט ברכבו בנהיגה מסוכנת, תוך שהוא מסכן חיי אדם. הוא נתפס לבסוף ונעצר לאחר מרדף משטרתי אחריו.

במהלך חקירתו, נתפסו ראיות שהעלו חשד לביצוע סדרתי של עבירות מין חמורות בקטינים, חלקם בני נוער שהיו תחת מרותו, במסגרת תפקידו כמנהל קבוצת כדורגל. במהלך חקירה סמויה שנוהלה במשטרת מרחב איילון בפיקודו של נצ"מ נתן בוזנה, אותרו הקורבנות ועדותם נגבתה.

במהלך גביית העדויות הוברר כי מדובר בפרשייה מסועפת בה בוצעו לכאורה עבירות מין חמורות כלפי בני נוער על ידי שלושה גברים נוספים. לאור ההתפתחויות בחקירה צפויים מעצרים נוספים.

מפקד מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה נתן בוזנה, אמר כי "מדובר בפרשייה קשה ועגומה אשר מחייבת את כולנו, אנשי חינוך, טיפול, בריאות ואכיפת חוק ובמיוחד ההורים, לשיתוף פעולה מלא בכל הנוגע לשמירת ביטחונם שלמותם ואף בריאותם הנפשית של בני נוער וחסרי ישע".