פינוי הפצעוה בדרום הרצועה (צילום: חדשות)
פינוי הפצעוה בדרום הרצועה | צילום: חדשות

"היה נס והכל בסדר ברוך השם", אמרה בבית החולים אימו של הקצין שנפצע בינוני אמש (רביעי) מאש צלפים בגבול הרצועה. "מאחלת שכל החיילים יחזרו בשלום, ישמרו על עצמם, כי אני רואה שזה לא נגמר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האם שמעה על פציעת בנה בשעה שהייתה יחד עם שאר בני המשפחה בחופשה משפחתית באילת, והגיעה מיד לבית החולים. "אני מחכה שהבן שלי יתעורר ושנראה שבאמת הכל בסדר ושיחלים", אמרה לכתב רדיו דרום אוריאל גור דוד. "אני מחזקת את כולם שם, לא פשוט שם".

היא סיפרה, שלפני שנודע לה על הפציעה, הדאגות והחששות ליוו אותה: "הייתי מודאגת, ברור שהייתי מודאגת. כנראה שיש לכל האמהות סיבה לדאגה, יש שם בלגן שלא מפסיק לרגע".

סמ"ר אביב לוי ז"ל, החייל שנהרג בשישי האחרון מאש צלפים בגבול הרצועה, היה חבר של בנה. "הם היו שייכים לאותה מחלקה, ושם לצערי זה הסתיים אחרת", סיפרה. "אבל כן, יש סיבה לדאגה, צריך לעשות לזה סוף. מישהו צריך לעשות לזה סוף".

כוח גבעתי סמוך לגבול עם עזה (צילום: תקשורת חמאס, חדשות)
כוח גבעתי סמוך לגבול הרצועה | צילום: תקשורת חמאס, חדשות

"הכי חשוב שראיתי את הילד, והוא בסדר, והוא יחזור לעצמו", סיכמה. "אני רוצה לחזק את כל החיילים שנמצאים שם שיחזרו בשלום בעזרת השם ואת כל האמהות, זה לא פשוט. לא לנו ולא להם".

מוקדם יותר הערב התיר צה"ל לפרסם כי קצין נפצע בינוני מאש צלפים שנורתה לעבר סיור סמוך לדרום רצועת עזה. הקצין פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה.

הקצין שפונה לסורוקה הגיע לחדר הניתוח במצב בינוני-קשה, שבהמשך השתפר וכעת מוגדר בינוני. "הפצוע פונה לחדר הטראומה כשהוא סובל מפצע ירי חודר באזור הבטן ובית החזה", אמר פרופסור ג'ילברט סבג, מנהל מחלקה כירורגית ב' בסורוקה. "הוא הועבר לחדר ניתוח ומצבו מוגדר כעת בינוני".

סייע בהכנת הכתבה: אוריאל גור דוד, רדיו דרום