כוח גבעתי סמוך לגבול עם עזה (צילום: תקשורת חמאס, חדשות)
כוח גבעתי סמוך לגבול עם עזה | צילום: תקשורת חמאס, חדשות

"זה פשוט היה נס משמים": אביו של הקצין שנפצע אמש באורח בינוני מירי צלפים מרצועת עזה, עדכן היום (חמישי) את הכתבים בבית החולים על מצב בו בנו המאושפז. על פי האב, הקליע לא גרם לפציעה משמעותית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקצין נפצע אתמול לאחר שירה ירי אזהרה לעבר קבוצת ילדים שהתפרעה בצידו הפלסטיני של הגבול. החייל, שמשרת באותה הפלוגה כמו סמ"ר אביב לוי ז"ל שנפל בגבול הרצועה בשישי שעבר, נפגע ככל הנראה מירי מדויק מתוך שטח הרצועה.

"אני כולי תקווה שאף חייל לא יפצע ושלא נצטרך להיכנס רגלית לעזה", סיפר האב. "הוא לא סיפר לי כלום ולא שיתף. הוא אומר שכל עוד אין שקט במדינה אני צריך להיות חייל. בגלל זה הוא המשיך והפך להיות קצין".

האב שוחח עם הכתבים ביציאה מבית החולים. הוא הסביר שבנו יצא מטיפול נמרץ וכעת מאושפז במחלקה הכירורגית. "הוא בהכרה מלאה והוא סיפר לנו מה קרה אתמול. זה נס משמיים, ממש מזל", ציין. את הקצין הפצוע ביקר גם מפקד חטיבת גבעתי.

פינוי הפצעוה בדרום הרצועה (צילום: חדשות)
פינוי הקצין בדרום רצועת עזה | צילום: חדשות

אימו של הקצין עדכנה מוקדם יותר היום על מצב בנה ובירכה את שאר החיילים המוצבים בגבול: "שיחזרו בשלום - שישמרו על עצמם, כי אני רואה שזה לא נגמר". האם שמעה על פציעת בנה כשהייתה יחד עם שאר בני המשפחה בחופשה משפחתית באילת, והגיעה מיד לבית החולים.

סמ"ר אביב לוי ז"ל, החייל שנהרג בשישי האחרון מאש צלפים בגבול הרצועה, היה חבר של בנה היא סיפרה. "הם היו שייכים לאותה מחלקה, ושם לצערי זה הסתיים אחרת", סיפרה. "אבל כן, יש סיבה לדאגה, צריך לעשות לזה סוף. מישהו צריך לעשות לזה סוף".

סייע בהכנת הכתבה: אוריאל גור דוד, רדיו דרום