ארכיון
ארכיון | צילום:

הירי לישראל מסוריה נמשך גם היום (רביעי), כשפצצת מרגמה התפוצצה בצפון רמת הגולן לא רחוק מגדר הגבול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל אומרים שגם הפעם מדובר בזליגה במסגרת הקרבות בין כוחות אסד למורדים באזור קוניטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש תקף חיל האוויר הישראלי בפעם השנייה בסוריה בתגובה לירי 3 פצצות מרגמה שנורו אתמול לשטח ישראל.  הבוקר  התייחס לראשונה גורם בצבא הסורי למתיחות בגבול הצפון ואמר כי "מדובר בניסיון ישראלי להביא להסלמה ולהכשיל את הפסקת האש כפי שסוכמה בין רוסיה לארה"ב".

"ישראל תקפה עמדת ארטילריה בעין אל-בורג' למרגלות החרמון הסורי בצד המזרחי", אמר הגורם לסוכנות הידיעות הרשמית של סוריה. "האזור הותקף באמצעות שני טילים ששוגרו ממטוס מתוך שטח ישראל. כתוצאה מכך אחד מהתותחים הושמד ותותח שני ניזוק".

עוד האשים הגורם הצבאי ואמר כי "התקיפה הישראלית היא במסגרת התמיכה בטרוריסטים מג'בהת א-נוסרה".

המורדים אחראים  לתקיפה? ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"ישראל תומכת במורדים" | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול בשעות הערב תקפו מטוסי חיל האוויר תותחים השייכים למשטר הסורי במרכז רמת הגולן הסורית, בתגובה לשלוש הרקטות שנחתו בצפון רמת הגולן. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו. עם זאת לא יהסס לפעול גם מול גורמי התנגדות אחרים בסוריה".

במקביל דיווחה אתמול רשת אלמיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, כי משרד החוץ הסורי שלח מכתבי מחאה למזכ"ל האו"ם וליו"ר מועצת הביטחון שלו בעניין "התוקפנות הישראלית", לדבריו. "יש לנקוט בכל הצעדים כדי להעניש את ישראל התוקפת ולאלץ אותה להפסיק את תוקפנותה", נכתב.