זירת נפילת הפצמ"ר אתמול
חסימת כביש 98, הערב | צילום:

נפילה נוספת זוהתה בצפון רמת הגולן, כך נמסר מדובר צה"ל. זמן קצר לאחר מכן זוהתה נפילה נוספת. סך הכל נפלו בשטח ישראל שלוש רקטות משעות אחר הצהריים. כתוצאה מהירי, קטע מכביש 98 נחסם לתנועה, וכעבור כשעה נפתח שוב. בצה"ל בודקים אפשרות שהירי הינו שיגור מכוון של צבא אסד לאחר הירי לעבר מטוסי חיל האוויר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר דיווחה התקשורת הסורית כי מטוס קרב ישראלי הופל סמוך לקוניטרה, זמן קצר לאחר התקיפה הישראלית ברמה הסורית. עוד דווח כי גם מל"ט הופל בשטח סוריה. בישראל הכחישו את הדיווח וציינו כי כלי הטיס לא נפגעו. גורמי צבא הבהירו כי לא הופל מטוס או מל"ט בסוריה, אך ציינו כי נורתה אש נ"מ לעבר המטוסים שתקפו עמדות סוריות - וכלי הטיס לא נפגעו. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בשני טילי קרקע-אוויר: "מטוסי חיל האוויר היו רחוקים ממקור הירי והירי לא היווה איום על כוחותינו".

ארכיון (צילום: גיא ורון, חדשות 2)
ארכיון | צילום: גיא ורון, חדשות 2

בתוך כך, רשת אלמיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה היום כי משרד החוץ הסורי שלח מכתבי מחאה למזכ"ל האו"ם וליו"ר מועצת הביטחון שלו בעניין "התוקפנות הישראלית", לדבריו. "יש לנקוט בכל הצעדים כדי להעניש את ישראל התוקפת ולאלץ אותה להפסיק את תוקפנותה״, נכתב.

בשבוע שעבר נחתו מספר פצצות מרגמה בשטח ישראל, כאשר בעקבות כך תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות שונות בסוריה. מדובר צה"ל נמסר בשבוע שעבר כי "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה". עד כה לא ידוע על נפגעים כתוצאה מהירי.

זירת נפילה, אתמול
זירת נפילה, אתמול | צילום:

אתמול הייתה אמורה להיכנס לתוקפה הפסקת אש בסוריה, לאחר שבסוף השבוע האחרון הגיעו ארצות הברית ורוסיה להסכמה בנושא. תוקפה של הפסקת האש יפוג ב-18.9 בחצות, אך הצדדים מקווים שניתן יהיה להאריך את תוקפה אם השקט יישמר. יחד עם זאת, כבר אתמול סמוך ל-21:00 זוהתה נפילת פצצת מרגמה ברמת הגולן. ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה אמר אמש בעקבות זליגת הפצמ"ר, כי "אין הבדל בין זליגה לירי מכוון. הפצצה היא אותה פצצה ומהווה סיכון לחיי אדם. באחריות שר הבטחון וצה"ל להעביר מסר ברור לכל הגורמים בצידו השני של הגבול שכל נפילת פגז ואו פצמ"ר בגולן יחשב כירי מכוון לישראל וצה"ל יגיב בעוצמה להשמדת מקורות הירי ופגיעה בכוחות להם הוא משתייך".