זירת נפילת הפצמ"ר אתמול
אזור הנפילה, היום | צילום:

מטוסי חיל האוויר תקפו הערב (שלישי) תותחים השייכים למשטר הסורי במרכז רמת הגולן הסורית, בתגובה לשלוש הרקטות שנחתו היום בצפון רמת הגולן - כך נמסר מדובר צה"ל. "צה״ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר, "צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו. עם זאת לא יהסס לפעול גם מול גורמי התנגדות אחרים בסוריה".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, רשת אלמיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה היום כי משרד החוץ הסורי שלח מכתבי מחאה למזכ"ל האו"ם וליו"ר מועצת הביטחון שלו בעניין "התוקפנות הישראלית", לדבריו. "יש לנקוט בכל הצעדים כדי להעניש את ישראל התוקפת ולאלץ אותה להפסיק את תוקפנותה״, נכתב.

הבוקר דיווחה התקשורת הסורית כי מטוס קרב ישראלי הופל סמוך לקוניטרה, זמן קצר לאחר התקיפה הישראלית ברמה הסורית. עוד דווח כי גם מל"ט הופל בשטח סוריה. בישראל הכחישו את הדיווח וציינו כי כלי הטיס לא נפגעו. גורמי צבא הבהירו כי לא הופל מטוס או מל"ט בסוריה, אך ציינו כי נורתה אש נ"מ לעבר המטוסים שתקפו עמדות סוריות - וכלי הטיס לא נפגעו. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בשני טילי קרקע-אוויר: "מטוסי חיל האוויר היו רחוקים ממקור הירי והירי לא היווה איום על כוחותינו".