זירת נפילת הפצמ"ר אתמול
זירת נפילת הפצמ"ר אתמול | צילום:

אמש תקף חיל האוויר הישראלי בפעם השניה בסוריה בתגובה לירי פצמ"רים לשטח ישראל. היום (רביעי) התייחס לראשונה גורם בצבא הסורי למתיחות בגבול הצפון ואמר כי "מדובר בניסיון ישראלי להביא להסלמה ולהכשיל את הפסקת האש כפי שסוכמה בין רוסיה לארה"ב".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישראל תקפה עמדת ארטילריה בעין אל-בורג' למרגלות החרמון הסורי בצד המזרחי", אמר הגורם לסוכנות הידיעות הרשמית של סוריה. "האזור הותקף באמצעות שני טילים ששוגרו ממטוס מתוך שטח ישראל. כתוצאה מכך אחד מהתותחים הושמד ותותח שני ניזוק".

עוד האשים הגורם הצבאי ואמר כי "התקיפה הישראלית היא במסגרת התמיכה בטרוריסטים מג'בהת א-נוסרה".

המורדים אחראים  לתקיפה? ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"ישראל תומכת במורדים" | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול בשעות הערב תקפו מטוסי חיל האוויר תותחים השייכים למשטר הסורי במרכז רמת הגולן הסורית, בתגובה לשלוש הרקטות שנחתו בצפון רמת הגולן. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו. עם זאת לא יהסס לפעול גם מול גורמי התנגדות אחרים בסוריה".

במקביל דיווחה אתמול רשת אלמיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, כי משרד החוץ הסורי שלח מכתבי מחאה למזכ"ל האו"ם וליו"ר מועצת הביטחון שלו בעניין "התוקפנות הישראלית", לדבריו. "יש לנקוט בכל הצעדים כדי להעניש את ישראל התוקפת ולאלץ אותה להפסיק את תוקפנותה", נכתב.