פני המתיחות סמוך לגדר: תושבים בהרי ירושלים חיים בתקופה האחרונה במתח רב, במיוחד לאור ההסלמה באזור והחשש מ"טרור של בודדים". אתמול (רביעי) תיעדו תושבים ביישוב הר אדר כיצד פלסטינים מהכפר הסמוך משליכים בקבוקי תבערה - ונמלטים מהזירה. התיעוד המטריד הגיע לידי חדשות 2 Online, והתושבים מספרים כי מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזמן שהמשפחה ישבה בגינה, בביתם הנמצא בסמוך לגדר היישוב היוקרתי, הגיחו מספר צעירים מהכפר הפלסטיני הסמוך קטנה. "רואים שם למטה אחד ברח, קלטתי אותו, לבית הזה הם ברחו", אמר אחד מבני המשפחה שתיעד את התקרית, "הנה מגיע עוד אחד".

תושבים סיפרו לחדשות 2 Online כי כבר יומיים מושלכים בקבוקי תבערה מעבר לגדר לכיוון רחוב הגיא, והפעם רק בנס איש מבני המשפחה לא נפגע אך נגרם נזק לרכוש.

המיידים: מהכפר ממנו יצא הדוקר 

כמו כן, התושבים סובלים מעלייה משמעותית ביידויי אבנים בתקופה האחרונה ומהתנכלויות מצד הכפר השכן. הצבא מגביר פעילות באזור אך לא מסוגל לכסות את כל השטח.

הכפר קטנה, ממנו על פי ההערכה יוצאים מרבית משליכי האבנים ובקבוקי התבערה באזור, היה ביתו של הצעיר שדקר יהודי בכביש 443 השבוע: הצעיר התנפל על יהודה בן מויאל בן ה-26 בסמוך לתחנת הדלק ותקף אותו בסכין. בן מויאל נפצע קל עד בינוני ושחזר השבוע את האירוע הטראומטי, בעוד המחבל נורה בזירה ומת מפצעיו.

לפני כשבוע וחצי התרחשה באזור שריפה גדולה, ועדיין נבדק החשד כי מדובר בהצתה מכוונת. הדיירים ביישובים באזור, ובמיוחד אלו המתגוררים בסמוך לגדר, חוששים מתקריות אלימות נוספות - ותוהים כיצד יצליחו למנוע את התקיפה הבאה.