בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה המחבל בפיגוע בכביש 443 הערב (ראשון) מטיל אימה על נהג, אחרי שכבר דקר ופצע בינוני אזרח אחר. הסרטון צולם על ידי איתי, תושב ירושלים, שנעל את עצמו ברכבו מחשש שהמחבל יפגע גם בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון צולם סמוך לשעה 20:00. המחבל נראה בו לבוש בחולצה כחולה כשהוא אוחז בסכין ומנופף בה מול הנהג. "נכנסתי לתחנת הדלק וראיתי אנשים רצים ומישהו לבוש שחורים מתגלגל על הכביש", שיחזר איתי הנהג את האירועים. "תוך כדי אני רואה את הבחור הצעיר (המחבל), לבוש כחול, עם סכין קומנדו ביד, מתקדם לכיווני וממשיך ללכת על הכביש".

בשלב זה התחיל איתי לצלם. "אמרתי שאצלם, לפחות שיראו מי זה", סיפר. "צפרתי, ואז הוא ניגש לכיווני. נעלתי את הדלתות. שאלתי אותו מה זה הסכין. ראיתי שהוא מרים אבן, אז נתתי גז כמה מטרים קדימה". איתי התקשר מיד למשטרה והכווין את הכוחות למקום.

לפני התקרית שצולמה ברכב, דקר המחבל צעיר ישראלי בן 26 בתחנת דלק בכביש. מצבו מוגדר בינוני והוא מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא סובל משתי דקירות בגב שאחת פגעה בבית החזה ועוד מספר דקירות שטחיות. המחבל נורה למוות על ידי כוחות צה"ל.

פיגוע שלישי בתוך שבוע

אחרי שנפצע, הגיע הישראלי למחסום עופר באופן עצמי, שם חבר אליו אמבולנס של מגן דוד אדום. הצוות הרפואי העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים.

ביום חמישי נפצעו שלושה לוחמי צה"ל בפיגוע דריסה על ציר 60 סמוך למעלה לבונה. שניים מהם במצב קשה וחייל נוסף נפצע בינוני. הם סובלים מפגיעות רב-מערכתיות. המחבל נורה על ידי חייל אחר שהיה במקום. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובילינסון בפתח תקווה.

כתוצאה מירי החייל התהפך הרכב שבו נהג המחבל והוא נלכד בתוכו. מצבו קשה. קודם לכן התעורר חשש כי הוא נושא על עצמו אמצעי לחימה או שהרכב ממולכד. חמאס בירך על פיגוע הדריסה וכינה אותו "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש ועדר מתנחליו בגדה".