סרטון וידאו חדש שצולם היום (שלישי) סמוך לגבול, מתוך רצועת עזה תיעד את העפיפון שעליו בקבוק תבערה מרחף לעבר השטח הישראלי. בשלב מאוחר יותר בתיעוד נראה העפיפון נוחת בשדה וגורם לשריפה. רכבי החירום של צה"ל נראים ברקע כשהם מגיעים לאזור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום נרשם המקרה הרביעי של "טרור עפיפונים", יממה אחת בלבד לאחר שבקבוק תבערה שחובר לעפיפון והושלך מעזה הצית שריפה שגרמה נזק כבד לשדה בעוטף עזה, צוותי כבאות הוזעקו היום ליער הסמוך לקיבוץ בארי בשל שריפה נוספת שפרצה, אף היא בשל בקבוק תבערה שחובר לעפיפון. כ-100 דונם של שדות נפגעו כתוצאה מהשריפה.

מדובר כאמור כבר במקרה רביעי מאז יום שישי האחרון: גם ביום ראשון הפריחו מחבלים פלסטינים עפיפון ל עבר הגבול הישראלי עם רצועת עזה אליו מחובר בקבוק תבערה.

העפיפון שנחת ביער כיסופים השבוע (צילום: כבאות והצלה נגב)
העפיפון שנחת ביער כיסופים השבוע | צילום: כבאות והצלה נגב

העפיפון נחת ביער כיסופים סמוך לגבול במרכז הרצועה וגרם לשריפה במקום. נחיתת העפיפון ביער הציתה שריפה, לאחר מכן הוזעקו למקום כוחות כיבוי שנאבקו על מנת להשיג שליטה ולכבות את השריפה. בתום האירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק משמעותי לשדה.

פלסטינים שניסו לפגע בכוחות צה"ל במהלך הפרות הסדר שלאחר תפילתם ביום שישי הפריחו גם כן עפיפון עם בקבוק תבערה והטיסו אותו לעבר כוחות צה"ל. גם בתקרית הזו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק משמעותי מלבד שריפה שפרצה במקום.