תוצאות השריפה בשדה חקלאי הסמוך לעזה
תוצאות השריפה בשדה חקלאי הסמוך לעזה | צילום:

טרור העפיפונים מכה שוב: היום (שני), בפעם השלישית ברציפות, שדה חקלאי סופג נזק כבד בעקבות בקבוק תבערה שחובר לעפיפון והושלך מעזה. השדה שהוצת והועלה באש הוא השדה שבקצהו נחשפה אתמול המנהרה שחצתה מעזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רק אתמול מחבלים פלסטינים הפריחו עפיפון לעבר הגבול הישראלי עם רצועת עזה אליו מחובר בקבוק תבערה. העפיפון נחת ביער כיסופים סמוך לגבול במרכז הרצועה וגרם לשריפה במקום. נחיתת העפיפון ביער הציתה שריפה, לאחר מכן הוזעקו למקום כוחות כיבוי שנאבקו על מנת להשיג שליטה ולכבות את השריפה. בתום האירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק משמעותי לשדה.

העפיפון שנחת ביער כיסופים השבוע (צילום: כבאות והצלה נגב)
העפיפיון ביער כיסופים, אתמול | צילום: כבאות והצלה נגב

פלסטינים שניסו לפגע בכוחות צה"ל במהלך הפרות הסדר שלאחר תפילתם ביום שישי הפריחו גם כן עפיפון עם בקבוק תבערה והטיסו אותו לעבר כוחות צה"ל. גם בתקרית הזו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק משמעותי מלבד שריפה שפרצה במקום.

המנהרה שנחשפה אתמול (צילום: דובר צהל)
המנהרה שנחשפה אתמול | צילום: דובר צהל

אתמול צה"ל התיר לפרסם כי בסוף השבוע הושמדה מנהרה נוספת של חמאס בתוך שטח ישראל שמקורה ברצועת עזה. הסיכול התאפשר הודות למאמץ מודיעיני וטכנולוגי ממושך ואחרי תקופה ארוכה של מעקב אחרי התפתחותה. מדובר במנהרה החמישית מהחודשים האחרונים שטופלה בשטח הריבוני של ישראל, והיא נמצאה מול מרחב ג'בליה.