צה"ל תוקף בעזה, ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
צה"ל תוקף בעזה, ארכיון | צילום: דובר צה"ל, חדשות

הלוחם שנפצע אמש (ראשון) באורח בינוני ממטען חבלה שהושלך לעברו סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה, נותח במהלך הלילה בבית החולים ברזילי באשקלון. במהלך הניתוח הוצאו רסיסים שפגעו במספר איברים בצווארו. מצבו של החייל בן ה-20 עדיין מוגדר בינוני והוא מורדם ומונשם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

טנקים של צה"ל תקפו שתי עמדות של חמאס בצפון הרצועה בתגובה לאירוע. בדובר צה"ל מסרו כי עשרות פלסטינים הבעירו צמיגים והשליכו מטענים לעבר לוחמי צה"ל ולעבר גדר המערכת במהלך הפרת סדר אלימה, שהתפתחה בצפון הרצועה. מדובר בהמשך להפרות הסדר המתקיימות לאחרונה כמעט מדי ערב. על פי ההודעה, הלוחם נפצע כנראה כתוצאה מפיצוץ מטען שהושלך לעברו. הפלסטינים מדווחים על 19 פצועים בעימותים.

הפגנות ברצועת עזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
העימותים בגבול הרצועה נמשכים | צילום: רויטרס, חדשות

זוהי התקרית השנייה תוך שלושה ימים, שבה לוחם ישראלי נפגע מרסיסים. בערב שבת קצין ביחידת המסתערבים של מג"ב נפצע קל ברגלו מרסיס של רימון, שהושלך לעברו במהלך עימותים עם כוחות הביטחון בגבול הרצועה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ושוחרר לביתו.

בעקבות האירוע מערב שבת, כלי תקשורת ברצועה פרסמו תיעוד של השלכת הרימון שבעקבותיו נפצע הקצין. בסרטון נראים מתפרעים פלסטינים משליכים את הרימון לעבר הרכב של הכוחות כשאחד מהם צועק "אללה אכבר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו