אלה אבימור, חברתו של הלוחם שנפצע אמש ממטען חבלה סמוך לגדר המערכת בעזה, סיפרה הבוקר (שני) מבית החולים על בן זוגה יועד זגורי, החייל הבודד ש"נלחם כדי להתגייס", ועל תחושותיה ביממה האחרונה: "חשבתי שזו סתם שריטה, שאגיע לבית החולים ונלך מיד הביתה ביחד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

היום הותר לפרסום כי זגורי הוא החייל שנפצע סמוך לגבול הרצועה. זגורי הוא חייל בודד מארצות הברית שעלה לישראל על מנת להתגייס - למרות התנגדות הוריו ולמרות קשיים בירוקרטיים בהם נתקל עם הגעתו. "הוא עלה לארץ בהתנדבות", סיפרה החברה ההמומה. "בהתחלה היו לו כל מני בעיות אבל הוא נלחם כדי להתגייס".

יועד זגורי, החייל שנפצע מפיצוץ מטען
יועד זגורי, החייל שנפצע מפיצוץ מטען | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

אלה ויועד הם זוג כבר שנה וחצי, שניהם מגיעים מאזור לוס אנג'לס שבארה"ב והכירו דרך חברים משותפים. מדבריה של אלה ניכר כי היא עדיין מתקשה לעכל את הבשורות שהגיעו אליה לפנות בוקר: "אני די בשוק. שואלים אותי כל הזמן מה אני מרגישה אבל אני לא יודעת מה להגיד, קשה לי להבין מה קורה".

"שמעתי שזו שריטה - אח"כ הבנתי שזה יותר רציני"

כששמעה על כך שיועד הוא אחד החיילים שהיו מעורבים בתקרית, אבימור הייתה משוכנעת שהוא אינו הפצוע שעליו שומעים בתקשורת. "אתמול בערב אמרו לי שהוא אחד מאלה שנפצעו", שחזרה. "אמרו לי שפגעו לו ברגל, שמעתי 'רסיס' אז חשבתי שזו סתם שריטה והייתי ממש אופטימית. אחר כך הבנתי שהפציעה בצוואר ושמדובר במשהו קצת יותר רציני".

חברתו של הלוחם הפצוע, גם היא חיילת בעצמה המשרתת בבסיס שיבטה בדרום. היא הגיעה ישירות מהבסיס לבית החולים ולדבריה, מיד כשנכנסה הבינה שהמצב רציני יותר משחשבה: "חשבתי שאני אבוא והוא כבר יהיה ער ואנחנו הולכים הביתה".

"נלחם כדי להתגייס" | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

הלוחם יועד זגורי נפצע אמש באורח בינוני ממטען חבלה שהושלך לעברו סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. הוא נותח במהלך הלילה בבית החולים ברזילי באשקלון. במהלך הניתוח הוצאו רסיסים שפגעו בצווארו. מצבו עדיין מוגדר בינוני והוא מורדם ומונשם.

במהלך הערב תקפו טנקים של צה"ל שתי עמדות של חמאס בצפון הרצועה בתגובה לאירוע. בדובר צה"ל מסרו כי עשרות פלסטינים הבעירו צמיגים והשליכו מטענים לעבר לוחמי צה"ל ולעבר גדר המערכת במהלך הפרת סדר אלימה, שהתפתחה בצפון הרצועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו