מפקדת אוגדת עזה וראש עיריית שדרות בביקור בעיר (צילום: חדשות)
מפקד האוגדה בשדרות עם ראש העיר | צילום: חדשות

למרות ההסלמה בעזה וירי הרקטות לעבר הדרום, קצין בכיר ניסה היום (שישי) להרגיע את תושבי העוטף ואמר להם בשיחה סגורה: "נראה שסבב ההסלמה הנוכחי מאחורינו". רגע לפני שהחל יום הלימודים, מוקדם יותר הבוקר נשמעו אזעקות בעוטף ורסיס של טיל שיורט נמצא בחצר אחד מבתי הספר בשדרות. בשל כך, רק כרבע מהתלמידים בעיר הגיעו היום לבתי הספר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

תושבי עוטף עזה התעוררו לבוקר מתוח במיוחד, לאחר לילה של תקיפות צה"ל ברצועה, ירי רקטות לדרום ויירוטים של כיפת ברזל מעל לשמי ישראל. קצין בכיר בצה"ל העביר מסר מרגיע לתושבי העוטף הבוקר וטען כי ״נראה שסבב ההסלמה הנוכחי מאחורינו. הכיוון הוא לנסות ולהרגיע. טוב שממשיכים לקיים שגרה ולימודים - זו הפגנת חוסן חשובה של התושבים״.

במקביל, מפקד אוגדת עזה, תא"ל אליעזר טולדנו הגיע הבוקר לשדרות והצטרף לסיור בבתי הספר בעיר יחד עם ראש העירייה אלון דוידי. למרות זאת, הורים רבים העדיפו שלא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר ורק כ-25% מהתלמידים בשדרות הגיעו ללימודים.

רסיס שנפל בבי"ס בשדרות הבוקר (צילום: חדשות)
חלק מהרסיס שאותר בבית הספר | צילום: חדשות

"חלק מהילדים לא הלכו היום לבית הספר בגלל החשש", סיפרה אחת מתושבות העוטף. "לפי מה שראיתי בערך חצי מהתלמידים בכלל לא הגיעו, חלק מהילדים עדיין ישנים בממ"דים. בשדרות אמרה לי חברה שהיא מורה, שרק ארבעה ילדים הגיעו לכיתה שלה״.

אישה אחרת המתגוררת באחד מהיישובים סמוכי הגדר הביעה תסכול רב לנוכח המצב. "שני גראדים על תל אביב העמידו את כל המנהיגות של המדינה על הרגליים, והבוקר שישה גראדים לשדרות ב-7:30, בשעה שהילדים הולכים לבית הספר, עברו בדממה מדאיגה ומקוממת", טענה. "למה? כי תושבי העוטף 'רגילים', תושבי תל אביב שווים יותר. אנחנו כאן בפריפריה 'רגילים' לזה ביומיום. זה מאוד עצוב ומתסכל". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו