מתכנן לחזור לפוליטיקה? ברק (צילום: פלאש 90, חדשות)
ברק. מכשיריו נפרצו | צילום: פלאש 90, חדשות

יו"ר "כחול לבן" בני גנץ הוא לא היחיד שהשב"כ עידכן אותו לאחרונה כי מכשירו הנייד נפרץ בידי האירנים: ביולי האחרון הגיע ראש השב"כ, נדב ארגמן, לפגישה חריגה בביתו של אהוד ברק, למה שכונה בזמנו "פגישה בנושא האבטחה של ראש הממשלה לשעבר". אולם כעת מתברר כי אחד מנושאי האבטחה בהם עסקה הפגישה הייתה חדירה שאותרה לחשבון הטלפון הנייד ומחשבו של ברק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לפי מידע שהגיע לידי שחר אלתרמן ממערכת "עובדה", ארגמן הזהיר את ברק בפגישתם שיש אינדיקציות לכך שמידע מתוך החשבון של ברק הגיע לידי האירנים. גורם שנחשף לפרטים סיפר כי האירנים ככל הנראה אינם אלה שפרצו למכשיר, אלא רכשו את המידע מהאקרים זרים שביצעו את הפריצה בפועל.

הגורמים מוסיפים כי לא מדובר בתוצאה של רשלנות מצדו של ברק, וכי החומרים שנמצאו לא היו מביכים. עם זאת, ברק קיבל הנחיות מהשב"כ כיצד לפעול בהמשך עם מכשירו הנייד ומחשבו. בשב"כ ומטעם אהוד ברק סירבו להתייחס לידיעה.

בני גנץ (צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות)
גנץ. לא הראשון | צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות

ביום חמישי האחרון חשף עמית סגל כי הטלפון של בני גנץ נפרץ על ידי האירנים. גם לגנץ פנו לפני כחודש בכירים בשב"כ והודיעו לו כי תכולת המכשיר, כולל פרטיו האישיים ותכתובות, נמצא בידי האירנים – ושעליו לפעול לפי הבנתו.

זמן קצר לאחר הפרסום, צייץ ברק בטוויטר: "ברייקינג ניוז! פריצה לנייד של גנץ. מניסיון אישי, לא להתרגש. אין במכשיר דבר רגיש לביטחון המדינה. פריצה אירנית? לא בטוח. סביר יותר - פישינג רגיל ממאגר של מיליוני שמות. משוכנע ששב"כ אינו מאחורי ההדלפה. אך עליהם לעדכן במידע את הממונים עליהם. כל אזרח יעריך מי הדליף ולמה הדליף".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו