צפו בהצהרה של כחלון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
"כמה שפחות לדבר - יותר טוב", כחלון (ארכי | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

שר האוצר משה כחלון ביקר הבוקר (חמישי) את ראש הממשלה נתניהו ואת ההחלטה שלו לחשוף את דבר תקיפת צה"ל בסוריה מוקדם יותר השבוע. "האמת היא שאני לא מבין למה מסירים את העמימות בתקופה האחרונה", אמר כחלון.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שר האוצר התייחס במהלך ריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל. "העמימות שירתה אותנו בשנים האחרונות", אמר כחלון. "כמה שפחות לדבר - יותר טוב, אבל זו זכות של ראש הממשלה.

המתקפה נגד ראש הממשלה לא הגיעה רק מתוך הקואליציה, אתמול, גם המועמד החדש, והרמטכ"ל לשעבר - בני גנץ, תקף את נתניהו בעקבות שינוי המדיניות. "השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לצורכי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד", אמר גנץ.

"הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולים לסכן את חיילי צה"ל", הוסיף גנץ. מהליכוד נמסר בתגובה לדברים של גנץ: "האחרון שיכול להטיף מוסר זה בני גנץ שהודה בקולו שסיכן את חייהם של לוחמי גולני למען הפלסטינים".

ביום שלישי, רגע לפני שהמריא לוועידה הבינלאומית נגד אירן שמתקיימת בורשה שבפולין מסר ראש הממשלה הצהרה במהלכה חשף שישראל היא זו שתקפה בעיר קוניטרה שבסוריה יום קודם לכן. "אנחנו פועלים כל הזמן נגד אירן, כולל אתמול", אישר נתניהו. "היחסים של ישראל עם מדינות האזור כולן חוץ מסוריה הם יחסים טובים מאוד".