תקיפה בעזה (צילום: רויטרס, חדשות)
תקיפה בעזה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לוחם צה"ל נפצע בינוני מרסיסים לאחר שמטען חבלה הושלך לעברו אמש (ראשון) סמוך לגדר המערכת, בצפון רצועת עזה. החייל, בן 20, טופל בשטח ופונה במסוק להמשך טיפול בבית החולים ברזילי שבאשקלון. מביה"ח מסרו כי החייל נפצע מרסיס שחדר לצווארו והוא הוכנס לניתוח. בתגובה טנקים של צה"ל תקפו שתי עמדות של חמאס בצפון הרצועה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בדובר צה"ל מסרו כי עשרות פלסטינים הבעירו צמיגים והשליכו מטענים לעבר לוחמי צה"ל ולעבר גדר המערכת במהלך הפרת סדר אלימה, שהתפתחה בצפון הרצועה. מדובר בהמשך להפרות הסדר המתקיימות לאחרונה כמעט מדי ערב. על פי ההודעה, הלוחם נפצע כנראה כתוצאה מפיצוץ מטען שהושלך לעברו. הפלסטינים מדווחים על 19 פצועים בעימותים.

הפגנות ברצועת עזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
העימותים בגבול הרצועה נמשכים | צילום: רויטרס, חדשות

זוהי התקרית השנייה תוך שלושה ימים, שבה לוחם ישראלי נפגע מרסיסים. בערב שבת קצין ביחידת המסתערבים של מג"ב נפצע קל ברגלו מרסיס של רימון, שהושלך לעברו במהלך עימותים עם כוחות הביטחון בגבול הרצועה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ושוחרר לביתו.

בעקבות האירוע מערב שבת, כלי תקשורת ברצועה פרסמו תיעוד של השלכת הרימון שבעקבותיו נפצע הקצין. בסרטון נראים מתפרעים פלסטינים משליכים את הרימון לעבר הרכב של הכוחות כשאחד מהם צועק "אללה אכבר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו