תקרית חמורה בכלא קציעות (צילום: Moshe Shai/FLASH90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: Moshe Shai/FLASH90, חדשות

אסירים באגף חמאס בבית סוהר רמון הציתו הערב (שני) 14 תאים במקום. השרפה כובתה על ידי סגל בית הסוהר וצוותי כיבוי שהיו בכוננות. לא היו נפגעים מקרב אנשי שב"ס באירוע, מלבד איש סגל שנחבל קלות בידו. אסיר אחד נחבל קלות ברגלו, וטופל במקום.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

משב"ס נמסר כי האגף אוכלס היום באסירי חמאס. היות שמדובר באחד האגפים בהם מותקנת חסימת סלולר  - עליה דווח לראשונה במהדורה המרכזית - מדובר ככל הנראה במחאה על תנאי הכליאה.

כל 88 האסירים שהיו באגף הוצאו ממנו, ומשב"ס נמסר כי האסירים שביצעו את ההצתה יישפטו וייענשו. עוד נמסר כי מתחקיר ראשוני של האירוע עולה שסגל שב"ס בבית הסוהר היה ערוך היטב ופעל כנדרש ממנו.

אילוסטרציה (צילום: דוברות משטרת ישראל, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: דוברות משטרת ישראל, חדשות

בחודש שעבר הודיע שב"ס כי הוא נערך להפרות סדר מצד האסירים הביטחוניים של חמאס בתגובה להצבת מערכות שמונעות כל אפשרות לקיים שיחות במכשירים סלולריים מהכלא. "בעקבות פעילות של שב"ס לסיכול ניסיונות הכוונת טרור מתוך בתי הסוהר, ובעקבות הודעת חמאס על צעדי מחאה, נערך שב"ס לתרחישים שונים ובהם תקיפות סגל, הפרות משמעת באגפים וחבלה באמצעים ובציוד", נמסר בהודעת שב"ס. "הובהר לאסירים כי פעולות מעין אלה מצד אסירים תיענה בתגובה תקיפה".

כפי שציינו בשב"ס, מקור המתיחות והניסיונות להפר את הסדר הוא בפיילוט שעורך שירות בתי הסוהר בשלושה בתי הסוהר בדרום. במסגרת הפיילוט בשב"ס התקינו מערכות מיוחדות בבתי הסוהר "קציעות", "רמון" ו"נפחא", שחוסמות לחלוטין כל אפשרות לקיים שיחות סלולריות על-ידי האסירים מכל סוגי המכשירים ובכל הרשתות הסלולריות.

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

המערכת נועדה למנוע את המשך הברחת הטלפונים הניידים וכרטיסי ה-SIM לאסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל. עלות הפיילוט, שהחל בינואר האחרון, כשני מיליון שקלים, ואם יצליח יותקנו מערכות החסימה באגפים הביטחוניים בכל בתי הכלא בארץ בעלות של כמה עשרות מיליוני שקלים נוספים.

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנוכ