המצוד אחר המחבל מעתניאל נמשך: בתיעוד שנקלט אתמול (ראשון) במצלמות האבטחה ביישוב שבדרום הר חברון נראה כיצד המחבל הצליח להימלט תוך מספר דקות מזירת הפיגוע, לאחר שרצח את דפנה מאיר ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל שרצח את דפנה בפתח ביתה לעיני בתה. הבוקר הגיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט לסיור בזירת הפיגוע. את הסיור ליוו מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל ליאור כרמלי ומפקד חטיבת יהודה אל"מ יריב בן עזרא, שסקרו בפני הרמטכ"ל את פרטי האירוע ועל הפעילות המאומצת של כוחות הביטחון לאיתור המחבל.

מחפשים אחר מחבלים (צילום: יוחאי הילל / tps)
סריקות אחר המחבל בעתניאל, אתמול | צילום: יוחאי הילל / tps

כוחות מיוחדים בסיוע כלי טיס מתמקדים בכפרים הפלסטינים באזור שמצפון לעתניאל, בהם הכפר חרבת כרמה. חמישה פלסטינים נעצרו במהלך החיפושים במרחב, ונבדק הקשר בינם לבין הפיגוע.

"סליחה שלא עזרתי לך" 

בני משפחה וחברים רבים התכנסו הבוקר ביישוב על מנת ללוות את דפנה מאיר ז"ל בדרכה האחרונה. מסע ההלווייה הסתיים בהר המנוחות בגבעת שאול בירושלים. "סליחה שברגעים הכי קשים שלך לא הצלחתי לעזור לך", ספדה לה בתה רננה.

"רק אתמול נזכרת ביום חמישי שהתייעצתי איתך על איזה לק לשים", נזכרה הבת מעל לקבר אמה. "תמיד היית מופתעת מזה שאני מתייעצת איתך על דברים שנערות מתבגרות בדרך כלל עושות הפוך ממה שאימא חושבת. ואתמול את אמרת לי: 'איזה כיף שתמיד אכפת לך מה אני חושבת'. ובחצי אוזן עניתי לך שכשלמישהו אכפת ממך אז אכפת לו עד הסוף, והסכמנו על זה. ותראי לכמה אנשים אכפת ממך. כמה אנשים באו ללוות אותך בדרך האחרונה שלך".

"קשה לי לחשוב שלא נצחק יותר, לא נריב יותר, לא נשב ביחד לשתות תה ב-12 בלילה", המשיכה הבת. "קשה לי המחשבה שלא תלווי אותי לחופה, לבקו"ם, לחדר לידה. איבדתי אימא שהייתה חברה הכי טובה שלי. סליחה על כל הפעמים שלא כיבדנו אותך, שצעקנו עלייך, שלא הערכנו מספיק".