בני משפחה וחברים רבים התכנסו הבוקר (שני) בעתניאל על מנת ללוות את דפנה מאיר ז"ל, שנרצחה אתמול בפיגוע ביישוב, בדרכה האחרונה. מהיישוב שבדרום הר חברון יצא מסע הלווייתה של מאיר, שהסתיים בהר המנוחות בגבעת שאול בירושלים. "סליחה שברגעים הכי קשים שלך לא הצלחתי לעזור לך", ספדה לה בתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רק אתמול נזכרת ביום חמישי שהתייעצתי איתך על איזה לק לשים", סיפרה הבת, רננה. "אמרת לי איזה לשים וזה מה שבחרתי. תמיד היית מופתעת מזה שאני מתייעצת איתך על דברים שנערות מתבגרות בדרך כלל עושות הפוך ממה שאימא חושבת. ואתמול את אמרת לי: 'איזה כיף שתמיד אכפת לך מה אני חושבת'. ובחצי אוזן עניתי לך שכשלמישהו אכפת ממך אז אכפת לו עד הסוף, והסכמנו על זה. ותראי לכמה אנשים אכפת ממך. כמה אנשים באו ללוות אותך בדרך האחרונה שלך".

"קשה לי לחשוב שלא נצחק יותר, לא נריב יותר, לא נשב ביחד לשתות תה ב-12 בלילה", המשיכה הבת. "קשה לי המחשבה שלא תלווי אותי לחופה, לבקו"ם, לחדר לידה. איבדתי אימא שהייתה חברה הכי טובה שלי. סליחה על כל הפעמים שלא כיבדנו אותך, שצעקנו עלייך, שלא הערכנו מספיק".

הלוויית דפנה מאיר ז"ל (צילום: חדשות 2)
בני משפחת מאיר, הבוקר | צילום: חדשות 2

הטקס בעתניאל החל הבוקר עם אמירת קדיש על ידי בעלה של דפנה, נתן, ובנה. חברתה ספדה לה במהלך הטקס שנערך ביישוב: "גם אם יפגעו בנו בעורק הראשי, נרים ראש ונעמוד זקוף ונמשיך לשבת כאן בעתניאל ובכל מקום בארץ ישראל".

"דפנה, אישה צעירה ופעלתנית, אשת מעשה ואשת כוח", נפרדה חברה נוספת. "אם לשישה שלא עשתה הנחות לעצמה ולא לסובבים אותה. תמיד התעניינת באמת בשלומנו בכל הפרטים. אמרת את האמת למי שרוצה לשמוע וגם למי שלא, לא ניסית להתייפיף ולא עיגלת פינות".

דפנה מאיר ז"ל
דפנה מאיר | צילום:
איזנקוט בעתניאל, הבוקר (צילום: דו"צ)
איזנקוט בעתניאל, הבוקר | צילום: דו"צ

יו"ר ועד תושבי עתניאל, רן דהן ספד לשכנתו: "בן שטן ארור רצח אתמול את דפנה בפתח ביתה ולעיני ילדיה דפנה היתה אישה של חיוך ונתינה תמידיים".

הרמטכ"ל הגיע לזירת הפיגוע

דהן קרא לראש הממשלה נתניהו להחיל את ריבונות ישראל על שטחי יהודה ושומרון. "קצנו בדיבורים, הגיעה העת לעשות", קבע. "לא ייתכן מצב בו 400 אלף ישראלים חיים תחת משטר צבאי כבר 48 שנים".

בתוך כך, נמשך המצוד אחר המחבל שדקר את דפנה למוות בפתח ביתה לעיני בתה. הבוקר הגיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט לסיור בזירת הפיגוע. את הסיור ליוו מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל ליאור כרמלי ומפקד חטיבת יהודה אל"מ יריב בן עזרא, שסקרו בפני הרמטכ"ל את פרטי האירוע ועל הפעילות המאומצת של כוחות הביטחון לאיתור המחבל.

החיפושים אחר המחבל (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
חיפושים אחר המחבל, אמש | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

כוחות מיוחדים בסיוע כלי טיס מתמקדים בכפרים הפלסטינים באזור, בהם הכפר חרבת כרמה. חמישה פלסטינים נעצרו במהלך החיפושים במרחב עתניאל, ונבדק הקשר בינם לבין הפיגוע.

במערכת הביטחון מעריכים כי המחבל, שעבד באתר בנייה בעתניאל, נמלט מהיישוב לאחר הפיגוע. ממצאים שנאספו בחקירה העידו על בריחת המחבל מהיישוב אך לא על כניסתו, מה שמחזק את ההערכה כי הוא לא חדר ליישוב באופן חריג כדי לבצע את הפיגוע. בעקבות החשד המדובר, הוחלט כי היום לא תותר כניסתם של פועלים פלסטינים ליישובי הר חברון.