הותר לפרסום כי דפנה מאיר (38) היא הנרצחת בפיגוע הדקירה שהתרחש היום (ראשון) ביישוב עתניאל שבדרום הר חברון. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל שהספיק להימלט מזירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת האירוע עולה כי המחבל הצליח להיכנס לביתה של מאיר כשהוא חמוש בסכין, ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון לעיני בתה בת ה-15. על פי התיאורים שמסרה הבת, מאיר ניסתה להיאבק במחבל, וככל הנראה זעקותיה גרמו לו להסתלק מהמקום מבלי לנסות לפגוע גם בה. 

דפנה מאיר ז"ל
הנרצחת בפיגוע: דפנה מאיר | צילום:
פצצות תאורה בסריקות אחר המחבל
פצצות תאורה בסריקות אחר המחבל | צילום:

צוותי מד"א שהגיעו במהירות למקום הבחינו במאיר שוכבת מחוסרת הכרה בסלון הבית. הצוותים העניקו לה טיפול רפואי בשטח ופתחו בפעולות להחייאתה, אולם למרות המאמצים נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותה. 

"המראה היה קשה", סיפר נעם בר, חובש מד"א שהגיע לזירה. "ראינו אישה כבת 38 מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק, היא סבלה מפציעות חודרות בפלג גופה העליון, ביצענו בה פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה".

מח"ט יהודה בחפ"ק החיפושים (צילום: דובר צה"ל)
מח"ט יהודה בחפ"ק החיפושים | צילום: דובר צה"ל
זירת הפיגוע
זירת הפיגוע | צילום:

במקביל, כוחות הביטחון החלו בסריקות בניסיון לעצור את המחבל שעל פי החשד ברח לכיוון הכפר חרבת כרמה הסמוך. החיפושים מתבצעים בשילוב כוחות מיוחדים וכלי טיס. בתום מספר שעות הסתיימו הסריקות ביישוב עתניאל והתושבים הורשו לצאת מבתיהם, לאחר שהוסר החשש כי המחבל מסתתר במקום.

במסגרת חקירת המקרה נבדק חשד שהמחבל הועסק כפועל בניין ביישוב, זאת משום שבין השאר נמצאו עקבות בריחה לכיוון צפון בלבד, ללא סימני הגעה מסביבת היישוב לתוכו. בשלב זה, החיפושים מתמקדים צפונית לעתניאל, ומחסומים הוקמו בכביש 60 בקטע הדרך שבין היישוב לבית חגי.

"דמות משמעותית ביישוב"

"אבל כבד ברגעים אלו ביישוב עתניאל", סיפר יהודה גליק, תושב היישוב שהתבקש אף הוא להישאר בביתו בשל האירועים. "מדובר בדמות מאוד משמעותית ביישוב. הילדות שלה לומדות יחד עם הילדים שלנו. שני בתים מהבית שבו אני נמצא כרגע. כל היישוב מסוגר בבית. המחבל הגיע עד לפתח הבית, הרג אותה בדם קר".

"מאז הקמתו היישוב עתניאל מנסה לחיות בשלום עם כל שכניו", הוסיף גליק בהקשר לחשד שהמחבל עבד ביישוב. "אנחנו משתדלים לשמור על קשרים טובים עם השכנים ולכן יש כאן לא מעט עובדים פלסטינים, למרות שעל פי הוראות כוחות הביטחון לכל עובד פלסטיני צמוד שומר".

בהכנת הכתבה השתתף עופר חדד.