התעורר במיטתו כשלוחמי צה"ל מקיפים אותו: מוראד עבדאללה עדאיס, המחבל בן ה-16 שדקר שלשום למוות את דפנה מאיר ז"ל בעתניאל, שכב לפנות בוקר (שלישי) במיטתו כשהלוחמים פשטו על ביתו ועצרו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר צה"ל פירסם תיעוד של פשיטת לוחמי דובדבן על ביתו של עבדאללה עדאיס שבכפר בית עמרה, דרומית לחברון. מיד עם מעצרו הוא הועבר לחקירת השב"כ.

"הושפע מהסתה בטלוויזיה הפלסטינית"
המחבל עבדאללה עדאיס | צילום:

"המחבל מצא פרצה במערכת האבטחה ודרכה נכנס אל היישוב וביצע את הרצח", אמר ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי. "אני סומך על המערכת שתדע לבוא איתו חשבון עד תום".

אתמול בבוקר הגיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט לסיור בזירת הפיגוע. את הסיור ליוו מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל ליאור כרמלי ומפקד חטיבת יהודה אל"מ, יריב בן עזרא, שסקרו בפני הרמטכ"ל את פרטי האירוע ועדכנו אותו אודות הפעילות המאומצת של כוחות הביטחון לאיתור המחבל.

דפנה מאיר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
נרצחה בפיגוע. דפנה מאיר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

כוחות מיוחדים שנעזרו בכלי טיס פעלו בכפרים הפלסטינים באזור שמצפון לעתניאל, בהם הכפר חרבת כרמה במהלך היממה האחרונה בניסיון ללכוד את המחבל.

את הפיגוע בעתניאל וגם את הפיגוע אתמול בתקוע, בו נפצעה בינוני מיכל פרומן, ביצעו נערים בני 15 ו-16, מה ששולל את האפשרות שמדובר בפועלים פלסטינים מתוך היישובים ומחזק את ההערכה שמדובר בחדירה לתוך היישוב במטרה לבצע פיגוע ולהימלט מיד לאחר מכן.