המחבל שנעצר
המחבל שנעצר | צילום:

נתפס המחבל שביצע את הפיגוע בעתניאל: במסגרת פעילות מודיעינית מבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל נעצר לפנות בוקר (שלישי) המחבל שרצח שלשום את דפנה מאיר ז"ל בפתח ביתה. מוראד באדר עבדאללה עדאיס, בן 16 המתגורר באחד הכפרים בסביבה, הועבר לחקירת השב"כ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הפיגוע בעתניאל וגם את הפיגוע אתמול בתקוע, בו נפצעה בינוני מיכל פרומן, ביצעו נערים בני 15 ו-16, מה ששולל את האפשרות שמדובר בפועלים פלסטינים מתוך היישובים ומחזק את ההערכה שמדובר בחדירה לתוך היישוב במטרה לבצע פיגוע ולהימלט מיד לאחר מכן.

"המחבל מצא פרצה במערכת האבטחה ודרכה נכנס אל היישוב וביצע את הרצח", אמר ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי. "אני סומך על המערכת שתדע לבוא איתו חשבון עד תום".

בתיעוד ממצלמות האבטחה בעתניאל, שפורסם אתמול, ניתן לראות כי המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע תוך מספר דקות, לאחר שרצח את דפנה מאיר ז"ל.

דפנה מאיר ז"ל
דפנה מאיר ז"ל | צילום:

אתמול בבוקר הגיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט לסיור בזירת הפיגוע. את הסיור ליוו מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל ליאור כרמלי ומפקד חטיבת יהודה אל"מ, יריב בן עזרא, שסקרו בפני הרמטכ"ל את פרטי האירוע ועדכנו אותו אודות הפעילות המאומצת של כוחות הביטחון לאיתור המחבל.

כוחות מיוחדים שנעזרו בכלי טיס פעלו בכפרים הפלסטינים באזור שמצפון לעתניאל, בהם הכפר חרבת כרמה במהלך היממה האחרונה בניסיון ללכוד את המחבל.

דפנה מאיר ז"ל הובאה למנוחות (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
הלוויית דפנה מאיר ז"ל, אתמול | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"סליחה שלא עזרתי לך" 

בני משפחה וחברים רבים התכנסו אתמול ביישוב על מנת ללוות את דפנה מאיר ז"ל בדרכה האחרונה. מסע ההלווייה הסתיים בהר המנוחות בגבעת שאול בירושלים. "סליחה שברגעים הכי קשים שלך לא הצלחתי לעזור לך", ספדה לה בתה בת ה-17 רננה.

"רק אתמול נזכרת ביום חמישי שהתייעצתי איתך על איזה לק לשים", נזכרה הבת מעל לקבר אמה. "תמיד היית מופתעת מזה שאני מתייעצת איתך על דברים שנערות מתבגרות בדרך כלל עושות הפוך ממה שאימא חושבת. ואתמול את אמרת לי: 'איזה כיף שתמיד אכפת לך מה אני חושבת'. ובחצי אוזן עניתי לך שכשלמישהו אכפת ממך אז אכפת לו עד הסוף, והסכמנו על זה. ותראי לכמה אנשים אכפת ממך. כמה אנשים באו ללוות אותך בדרך האחרונה שלך".

"קשה לי לחשוב שלא נצחק יותר, לא נריב יותר, לא נשב ביחד לשתות תה ב-12 בלילה", המשיכה הבת. "קשה לי המחשבה שלא תלווי אותי לחופה, לבקו"ם, לחדר לידה. איבדתי אמא שהייתה חברה הכי טובה שלי. סליחה על כל הפעמים שלא כיבדנו אותך, שצעקנו עלייך, שלא הערכנו מספיק".