אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

רשת אל-מיאדין המקורבת לחיזבאללה מדווחת כי בתקיפה בסוריה היום (ראשון) נהרג ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה שהיה ראש הזרוע הצבאית של הארגון וחוסל בשנת ב-2008. זמן קצר לאחר מכן הודה גורם רשמי בחיזבאללה כי מורנייה הוא אחד ההרוגים בתקיפה. במקביל מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי בתקיפה נהרגו ארבעה אנשי חיזבאללה נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכיר ביטחוני בישראל אישר הערב בפני סוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי מסוק ישראלי תקף בקוניטרה שברמת הגולן הסורית. "התקיפה כוונה נגד טרוריסטים שתכננו לתקוף בישראל", אמר הבכיר.

ג'יהאד מורנייה (צילום: AP)
ג'יהאד מורנייה | צילום: AP

על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר", שני טילים נורו לעבר המטרה בעיירה מזרת אל-אמל בפרוורי קוניטריה שבגולן. עוד נטען כי הפעולה הצה"לית, שלה אין כל אישור רשמי מגורמים בישראל, התבצעה זמן קצר לאחר ששני מזל"טים חגו מעל המקום - ככל הנראה על מנת לאסוף מודיעין.

מדובר בעיירה הנמצאת במרחק לא רב מהגבול הישראלי, ובעבר נודע כי אנשי ג'בהת אל-נוסרה שוהים בה. צה"ל הודיע לתושבים ברמת הגולן כי לא חל כל שינוי בהנחיות. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפרסום אודות התקיפה כי הם "לא מתייחסים לדיווחים בכלי תקשורת זרים".

צפו בסיפורים המעניינים של 13.2 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
האב חוסל ב-2008. עימאד מורנייה | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר דווח היום שכוחות ישראלים ירו רימוני עשן וגז מדמיע לעבר שטח לבנון. שלושה חיילים לבנונים פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי כתוצאה מהירי. גם לדיווח הזה אין כל אישור מגורמים רשמיים בישראל.

"המטרה הפלסטינית בסכנה", נסראללה
"הניסיונות למנוע הברחה נכשלו". נסראללה | צילום:

ובעוד הגזרה מתחממת, איים לפני ימים אחדים מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה כי הניסיונות הישראלים לסכל הברחת נשק המוגדר "שובר שוויון" כשלו. "פתאח 110 זה טיל מיושן לעומת מה שיש לנו כעת", אמר נסראללה בריאיון לכלי התקשורת בארצו. הטילים עליהם התייחס נסראללה מגיעים לטווח של כ-300 קילומטרים, מסוגלים לשאת ראש נפץ של עד חצי טון והם בעלי רמת דיוק גבוהה ביותר.

בהכנת הידיעה השתתפו עמית ולדמן וגיא ורון.