אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
תקף בסוריה? מסוק חיל האוויר | צילום: רויטרס

גזרת הצפון שוב מתחממת: התקשורת הלבנונית מדווחת כי מסוק ישראלי ביצע היום (ראשון) בשעות הצהריים תקיפה של מטרות של ג'בהת אל-נוסרה, הזרוע של אל-קאעידה בסוריה, סמוך לגבול בגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר", שני טילים נורו לעבר המטרה, בעיירה מזרת אל-אמל בפרוורי קוניטריה שבגולן, בשלב זה לא ידוע על נפגעים בתקיפה.

עוד נטען כי הפעולה הצה"לית, שלה אין כל אישור רשמי מגורמים בישראל, התבצעה זמן קצר לאחר ששני מזל"טים חגו מעל המקום ככל הנראה על מנת לאסוף מודיעין. מדובר בעיירה הנמצאת במרחק לא רב מהגבול הישראלי, ובעבר נודע כי אנשי ג'בהת אל-נוסרה שוהים בה.

צה"ל הודיע לתושבים ברמת הגולן כי לא חל כל שינוי בהנחיות. מדובר צה"ל מסר בתגובה לפרסום אודות התקיפה כי הם "לא מתייחסים לדיווחים בכלי תקשורת זרים".

חיילים באזור הגבול, ארכיון (צילום: רויטרס)
מתיחות ברמת הגולן, ארכיון | צילום: רויטרס

מוקדם יותר דווח היום שכוחות ישראלים ירו רימוני עשן וגז מדמיע לעבר שטח לבנון. שלושה חיילים לבנונים פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי כתוצאה מהירי. גם לדיווח הזה אין כל אישור מגורמים רשמיים בישראל.

ובעוד בגזרה מתחממת, איים לפני ימים אחדים מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה כי הניסיונות הישראלים לסכל הברחת נשק המוגדר "שובר שוויון" כשלו. "פתאח 110 זה טיל מיושן לעומת מה שיש לנו כעת", אמר נסראללה בריאיון לכלי התקשורת בארצו. הטילים עליהם התייחס נסראללה מגיעים לטווח של כ-300 קילומטרים, מסוגלים לשאת ראש נפץ של עד חצי טון והם בעלי רמת דיוק גבוהה ביותר.

בהכנת הידיעה השתתפו עמית ולדמן וגיא ורון.