ממשיך לאיים: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר הערב (חמישי) כי הניסיונות הישראליים לסכל הברחת נשק "שובר שוויון" לידי ארגונו כשלו. "פתאח 110 זה טיל מיושן לעומת מה שיש לנו כעת", אמר נסראללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חיזבאללה ערוך לכל סוג של עימות עם ישראל ומסוגל להתמודד עמה בכל לוחמה אפשרית", אמר נסראללה. טילי הפאתח 110 עליהם דיבר מגיעים עד לטווח של 300 קילומטרים, מסוגלים לשאת ראש נפץ של עד חצי טון והם בעלי רמת דיוק גבוהה ביותר. בשנה שעברה הותקף משלוח של טילי פאתח 110 שיועד לארגון השיעי.

במהלך הריאיון התייחס נסראללה גם לתקיפות שבוצעו בסוריה ויוחסו לישראל. "אנו מתייחסים לתקיפות כפעולה נגד כל ארגוני ההתנגדות", אמר. "זו לא רק זכותה של סוריה להגיב אלא גם זכותם של יתר ארגוני ההתנגדות והתגובה הזאת עשויה להתרחש בכל רגע".

פאתח 110 (צילום: AP)
פאתח 110 | צילום: AP

נסראללה אף הודה במהלך הריאיון לראשונה כי מרגל מטעם ישראל וארצות הברית הצליח לחדור לשורות הארגון. עם זאת, לטענתו כלי התקשורת הגזימו בתיאור חשיבותו של המרגל, שלדבריו נלכד ועצור מזה חמישה חודשים.

גם בחודש נובמבר בשנה שעברה השמיע נסראללה איומים דומים, בנאום ששודר בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר לכבוד חג העשורה השיעי, הוא אמר כי "אנו צריכים לפתוח את העיניים שלנו על ישראל. אנחנו מוכנים לחלוטין בדרום לבנון למרות הנוכחות של הלוחמים שלנו בסוריה, ויש לנו יכולת לפגוע בכל נקודה בישראל".

"אנו לא מפחדים ממלחמה", הוסיף. "אנו איום אמיתי על ישראל ואנו לא נרתעים מהאיומים שלהם. האיומים שלהם מקורם לא בכוח צבאי, אלא בתקווה האבודה שלהם. הליגה הערבית צריכה נחרצות מול המתקפה הישראלית על אל-אקצה ובניין ההתנחלויות. ישראל מנצלת את התהפוכות בעולם הערבי כדי להשיג את מטרותיה".