הסערה הציבורית והפוליטית שעורר נוסח הזמנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אל דוכן הנואמים בטקס שנערך אתמול לזכר הנספים באסון הכרמל נמשכת ביתר שאת.

הערב נודע לחדשות 2 כי נתניהו עצמו, שהוצג כ"ראשון שזיהה את גודל האסון, יזם את הקמת האנדרטה ואת טייסת הכיבוי" - הביע בפני אנשי לשכתו מורת רוח מדברי ההלל והשבח לפועלו.

נוסח ההזמנה לבמה שונה ברגע האחרון על ידי אנשי לשכתו של נתניהו, שאישר את השתתפותו באירוע ברגע האחרון. אלא שלטעמו, ההישגים שנאמרו שם לזכותו - וזכו לגל של ביקורת ולעג בכנסת - לא היו במקומם. ליועציו אמר היום נתניהו כי הדברים שהוכנסו לנוסח ההזמנה היו "מיותרים" וכן כי אלו "לא היו אמורים להיאמר שם".

בינתיים, ממשיכים גורמים בלשכת ראש הממשלה לגלגל את האחריות זה לפתחו של זה. בלשכה מסרו בתגובה על הדברים כי "נתניהו לא ידע מראש שאלו יהיו הטקסטים, והוא שמע את תכנם רק במהלך הטקס".

ח"כ כבל לנתניהו: "אתה גיבור, מדהים, שרירי"

הבולט מבין אלו שניצלו את התקרית בטקס הזיכרון כדי ללגלג על ראש הממשלה היה ח"כ איתן כבל מהעבודה. בנאום במליאת הכנסת הוא אמר: "אדוני הרם, הבנתי שאין כמוך. אתה גדול, אתה גיבור, אתה מדהים, שרירי, חזק, רגיש, אתה רחום וחנון נושא חסד לאלפים. שיערך שחור ושופע, אתה מכדרר מהר יותר ממסי, אתה קופץ גבוה יותר מג'ורדן, אתה מאמן מבריק מגווארדיולה, אתה חוזה המדינה, אתה מקים המדינה, אתה שמש העמים".

ח"כ כבל המשיך לדבר בהתרגשות גדולה: "אני מתכוון להניח עוד היום הצעת חוק על שולחנה של הכנסת, מעתה ועד לדיראון עולם יוכרז יום ה-1 באפריל כיום הודיה לפאר את שמך, להלל ולקלס את הוד מעלתך. אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך - ראש ממשלתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק