אחרי שראש הממשלה היה הראשון שהבין את גודל האסון, כך לפחות על פי הטקס לציון שנה לאסון הכרמל שנערך אתמול, הגיע שלב הציניות על במת מליאת הכנסת.

"ח"כ איתן כבל פתח את דבריו במליאה ואמר: "אני עומד כאן לפניכם, בחיל ורעדה, אוחזת בי התרגשות רבה ואם יורשה לי גם צמרמורת קלה, ולכן ברשותכם מכובדיי אקרא את דבריי מן הכתב. כששמעתי את הסופרלטיבים האדירים נפקחו אוזניי ואורו עיניי, לפתע פתאום הבנתי שכל אשר אמרתי עד היום בגנותו של ראש הממשלה הינם דברי שטות והבל. אדוני ראש הממשלה אני מתנצל בפניך. סלח לי, מחל לי, כפר על חטאיי".

"חשוב לי להוסיף על הדברים שנאמרו אתמול ולומר לך אדוני הרם, הבנתי שאין כמוך. אתה גדול, אתה גיבור, אתה מדהים, שרירי, חזק, רגיש, אתה רחום וחנון נושא חסד לאלפים. שיערך שחור ושופע, אתה מכדרר מהר יותר ממסי, אתה קופץ גבוה יותר מג'ורדן, אתה מאמן מבריק מגווארדיולה, אתה חוזה המדינה, אתה מקים המדינה, אתה שמש העמים".

ח"כ כבל המשיך לדבר בהתרגשות גדולה: "אני מתכוון להניח עוד היום הצעת חוק על שולחנה של הכנסת, מעתה ועד לדיראון עולם יוכרז יום ה-1 באפריל כיום הודיה לפאר את שמך, להלל ולקלס את הוד מעלתך. אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך ראש ממשלתנו, אוהבים אותך ראש ממשלתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק