דבריו של שר השיכון אורי אריאל הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" נגד הקהילה הגאה, גררו ביקורת חריפה. באגודה למען הלהט"ב אמרו כי "הכפייה הקיצונית של חברי מפלגת הבית היהודי לא נורמלית", ואילו ח"כ הורוביץ האשים: "הוא פוליטיקאי חשוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון התייחס השר אריאל להצעת החוק של ח"כ עדי קול, שלפיה יש להשוות בין נקודות הזיכוי במס של זוגות הטרוסקסואליים לזוגות הומוסקסואליים. "הומואים בחרו במה שהם רוצים להיות. המדינה צריכה לתת תשובות ולא צרך שתהיה הכרה", אמר אריאל. "זה דבר שהוא לא הדבר הנורמטיבי והרגיל והחשוב, אנחנו חושבים שיש דברים נוספים שצריך לטפל בהם קודם".

באגודה למען הלהט"ב תקפו את אריאל ואת הבית היהודי ואמרו: "צר לנו שח"כ אורי אריאל וחבריו למפלגת הבית היהודי פועלים על מנת להפוך את ישראל, שהיא מדינת לאום יהודי, למדינת דת. האייטולות מהבית היהודי, כולל עלה התאנה החילוני של המפלגה, ח"כ איילת שקד, מעוניינים להפוך ילדים במשפחות להט"ביות ליתומים מהורה אחד בעיני מדינתם שלהם".

באגודה הוסיפו כי "בעודו מדבר על מה שאינו בנורמה, שוכח ח"כ אריאל שהנורמה אומרת שאם רוב הח"כים והשרים תומכים בהצעת חוק, אז היא עוברת. הכפייה הקיצונית של חברי מפלגת הבית היהודי לא רק שאינה נורמטיבית, אלא גם רחוקה מלהיות נורמלית במדינה דמוקרטית".

"מזל שרוב הציבור לא מסכים איתו"

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר כי "אריאל הוא פוליטיקאי חשוך. ההתבטאויות ההומופוביות שלו מייצגות את המפלגה שלו שדוגלת באפליה וכפייה דתית. השאלה הגדולה היא מדוע ראש הממשלה מאפשר לשר בממשלתו לפגוע במאות אלפי ישראלים, ומדוע שותפיו לקואליציה, כמו אנשי יש עתיד, מעניקים לו גיבוי".

"השורה התחתונה היא שהמדינה חייבת להכיר בזוגות חד-מיניים ולהעניק להם שוויון זכויות מלא", הוסיף הורוביץ. "אנחנו נגרום לזה לקרות על אפו וחמתו של אורי אריאל ודומיו".

ח"כ עדי קול מ"יש עתיד", שהצעת החוק שלה היא זו שעוררה את הסערה, הגיבה אף היא וכתבה בפייסבוק: "שמעתי עכשיו את השר אורי אריאל מסביר כי אסור להכיר בנישואים של בני אותו מין בחקיקה כי זה 'לא נורמטיבי, נכון או חשוב'. מזל שרוב הציבור לא מסכים איתו".