"לא ניתן להגיד שמזכיר המדינה קרי הוא מתווך הוגן בשיחות מול הפלסטינים" - כך אמר הערב (שבת) שר השיכון אורי אריאל בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות". אריאל דחה את הדיווחים על התקדמות כלשהי במשא ומתן המדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתייחסו לדברי קרי אתמול, שלפיהם ישראל והפלסטינים הכי קרובים לשלום מזה שנים, אמר אריאל כי "אין התקדמות למיטב ידיעתי. קרי הוא אורח פה וברשות ואני חושב שמה שקרי קורא לו התקדמות מבחינתי ומבחינתנו, זאת יכולה להיות נסיגה וזה מטריד אותי".

"נכון לעכשיו הקולות שנשמעים מפה ומהרשות הם שאין התקדמות", אמר אריאל ומתח ביקורת על ניהול המגעים בידי מזכיר המדינה האמריקני. "לא תמיד נראה שהמתווך הוא הוגן, במובן זה שהוא מטיף לנו מוסר. מסבירים לנו שתהיה אינתיפאדה, זה לא דברים שצריכים להישמע על ידי מתווכים".

השר אריאל (צילום: פייסבוק)
"נמשיך לבנות". אריאל | צילום: פייסבוק

"נמשיך לבנות ביהודה ושומרון"

בנוגע לתגובות החריפות של הפלסטינים בעקבות פרסום מכרזי הבנייה בשטחים על ידי המשרד שבראשו הוא עומד, אמר שר השיכון כי מדובר בהצגה של אבו מאזן לעם הפלסטיני. "ההוא מרמאללה משמיע קולות", אמר אריאל. "גם הוא מבין שבונים, גם הוא מבין שמתכננים, אנחנו אומרים את זה מעל במת הכנסת".

"אבו מאזן רק עשה קולות של הפסקת השיחות", הוסיף שר השיכון בנוגע לאיומים של בכירי הרשות הפלסטינית. "בבוקר מתפטרים בערב חוזרים, הם יישארו במשא ומתן עד הסוף".

על הוראת נתניהו לעצור כל התקדמות בבנייה באזור E-1 אמר אריאל כי "לפי הנחיית ראש הממשלה הורדתי את המכרזים ב-E-1 משום שיש בהם בעיות משפטיות. אנחנו נמשיך לבנות ביהודה ושומרון".

"הומואים זה לא דבר נורמטיבי ורגיל"

בראיון התייחס השר אריאל גם להצעת החוק של ח"כ עדי קול לפיה יש להשוות בין נקודות הזיכוי במס של זוגות הטרוסקסואליים לזוגות הומוסקסואליים שעלתה השבוע לדיון במליאת הכנסת וחוללה סערה: "המדינה לא צריכה להכיר בזכויות של זוגות חד מיניים באופן ממלכתי - היא מטפלת בפרטים בצורה שמניחה את הדעת, אין צורך לעגן זאת בחקיקה".

לדבריו של השר אריאל, "הומואים בחרו במה שהם רוצים להיות. המדינה צריכה לתת תשובות ולא צרך שתהיה הכרה. זה דבר שהוא לא הדבר הנורמטיבי והרגיל והחשוב, אנחנו חושבים שיש דברים נוספים שצריך לטפל בהם קודם".

בתגובה לדבריו של השר אריאל, תקף אותו ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ואמר כי "אריאל הוא פוליטיקאי חשוך. ההתבטאויות ההומופוביות שלו מייצגות את המפלגה שלו שדוגלת באפליה וכפייה דתית. השאלה הגדולה היא מדוע ראש הממשלה מאפשר לשר בממשלתו לפגוע במאות אלפי ישראלים, ומדוע שותפיו לקואליציה, כמו אנשי יש עתיד, מעניקים לו גיבוי. השורה התחתונה היא שהמדינה חייבת להכיר בזוגות חד-מיניים ולהעניק להם שוויון זכויות מלא. ואנחנו נגרום לזה לקרות על אפו וחמתו של אורי אריאל ודומיו."