אלפי שקלים או שנפרסם (צילום: רויטרס, חדשות)
תבוטל האפלייה | צילום: רויטרס, חדשות

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק של ח"כ עדי קול (יש עתיד) המבטלת את אפליית המס הנהוגה כלפי זוגות הורים בני אותו מין. ההצעה לא עברה בשבוע שעבר בוועדת השרים ואושרה, לאחר ערר שהגיש בנושא שר האוצר יאיר לפיד. ההצעה צפויה לעבור בקריאה טרומית בכנסת, בשל תמיכה של הבית היהודי שצפויה להביא לרוב בהצבעה בקואליצייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקודת מס הכנסה לעניין נקודות זיכוי עבור ילדים, קובעת זכאות שונה לגבר ולאישה בעבור ילדיהם, כאשר נקודת הזיכוי הקבועה לאישה גדולה יותר מזו הקבועה לגבר. על פי ההצעה שאושרה, פקודת מס הכנסה תשונה כך שתעניק להורים מאותו מין נקודות זיכוי עבור ילדיה, בשיעור זהה להורים הטרוסקסואלים.

"השלמנו צעד ראשון ומשמעותי לקראת שוויון זכויות להורים חד מיניים", אמר שר האוצר לפיד. "אני מברך את השרות לימור לבנת וציפי לבני שהצטרפו והגישו גם הן ערר. כמו ברית הזוגיות האזרחית, שוויון זכויות להורים חד מיניים הוא עניין של צדק, לא של פוליטיקה".

ההצעה הוגשה בעקבות פנייתם של זוג הומוסקסואלים לקבלת נקודות הזיכוי הניתנות לכל זוג הורים הטרוסקסואליים. בקשתם נדחתה על ידי רשות המסים בטענה כי על פי לשון החוק נקודת הזיכוי ניתנת לאישה בלבד.