אין תמונה
השר סילבן שלום

השר הבכיר שנגדו הוגשה תלונה בגין עבירות מין הוא סילבן שלום שמשמש כשר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים והשר לפיתוח הנגב והגליל ולשיתוף פעולה. אתמול נודע כי אישה שהייתה הפקידה שלו לפני 15 שנה התלוננה נגדו בגין עבירות מין, שביצע בה לטענתה, בעת שעבדה תחת מרותו. מקורביו טוענים כי מדובר בניסיון לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות המדינה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלונה נגדו מתייחסת לתקופה שבה כיהן כשר המדע. המקרה אירע לכאורה בעת ששהה במלון הייאט בירושלים ולדברי המזכירה ביקש ממנה להיכנס לחדרו. השר שלום אמר הבוקר לאנשיו כי מהפרטים שהעבירו לו אין לו מושג במי מדובר והוא אינו מכיר אישה כזאת שעבדה במחיצתו.

טרם הוחלט האם לחקור את השר שלום, אך בעקבות פניית היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, באגף החקירות של המשטרה בודקים האם ישנה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית. מומחים למשפט אמרו היום לחדשות 2 Online כי על התלונה חלה התיישנות ואין סיכוי שיתנהל משפט בנושא.

"הגעתי למלון, הוא אמר לי באיזה חדר הוא ונכנסתי לחדר שלו, שלא היה נעול", סיפרה המתלוננת לגלי צה"ל. "הוא ישב על המיטה הרחוקה כשהוא לבוש בחלוק מגבת לבן, וביקש ממני לבוא לשבת לידו - הוא אמר לי שאני הולכת לשנות לו את החיים. לא הבנתי במה מדובר".

המתלוננת: "הייתי מאוד מבוהלת"

"הלכתי לשירותים וכשיצאתי הוא לא ישב על אותה המיטה", סיפרה, "היה חדר נוסף והוא ישב על המיטה הזוגית שהיתה בו, וצפה בתכנית ספורט". היא הוסיפה כי כאשר הוא הזמין אותה לשבת לידו היא היתה מפוחדת. "לא הבנתי, הייתי מאוד מבוהלת. אני זוכרת את התחושה שהייתה כל כך לא נוחה, שאני לא יודעת אפילו מה אני צריכה לעשות", אמרה.

יכריע בתחילת השבוע. וינשטיין
העביר לבדיקת המשטרה. וינשטיין | צילום: חדשות 2

המתלוננת הוסיפה כי התייעצה עם חברות לאחר האירוע. אחת מהן היתה עורכת הדין אורנה ששון טמיר. "אורנה הסבירה לי את המשמעויות של הגשת התלונה וחשבתי באותו הרגע שזה גדול עלי ולא אוכל להתמודד עם זה", סיפרה המתלוננת. "הוצאתי מהראש את כל מה שהיה שם והמשכתי הלאה".

הנושא נמצא בבדיקת אגף החקירות

היא נשלחה ביוזמת גלי צה"ל לשתי בדיקות פוליגרף. בראשונה גוללה את גרסתה - שנמצאה אמינה ודבריה אומתו. ואילו בבדיקה השנייה - שנערכה אתמול - התקבלו התוצאות הבאות: "בנוגע לטענה כי קיימה מגע מיני עם השר הראה הפוליגרף את התוצאה נוטה לשקר, ובנוגע לטענתה כי נעתרה לבקשה לקיים עמו מגע-מיני מתוך חשש שתפגע, נמצאה תשובתה שקרית".

תלונה על עבירות מין נגד השר שלום - הסיקור המלא:

השר הבכיר שנגדו הוגשה תלונה הוא סילבן שלום

התלונה תיגמר בלא כלום? "אין סיכוי לכתב אישום נגד השר"

בדיקה: שר בכיר ביצע עבירות מין?