שולחן הממשלה במליאת הכנסת
"לעשות בדיקה מיידית" | צילום: חדשות 2

אם אכן האירוע לכאורה בין השר הבכיר לפקידתו התרחש לפני 15 שנה חלה עליו התיישנות על פי חוק. עם זאת, משפטנים עמם שוחחנו אומרים כי הפרסום יכול לעודד נשים אחרות - אם ישנן כאלה - להגיש תלונה על אירועים אחרים, מאוחרים יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כולם סבורים כי הפרשה, למרות ששמו של השר לא נחשף, כבר פוגעת בו אנושות. "היועץ המשפטי צריך לעשות בדיקה כדי להעמיד מתלוננות כאלה על מקומן, או לבדוק בכל זאת אם היה מעשה כזה כי מדובר באישיות שיכולה להתקדם מבחינה ציבורית", ציין בשיחה עם חדשות 2 Online השופט בדימוס שלי טימן. "על היועץ המשפטי לעשות בדיקה מיידית ומהירה ככל האפשר וחבל שזה מונח אצלו כבר כמה ימים".

לדבריו, ההשלכות על השר יהיו בעיקר ציבוריות. "לכתב אישום אין סיכוי. אני לא מאמין שיזמנו את השר לחקירה, אבל ייתכן שיבצעו בדיקה מוקדמת לפני חקירה", הוסיף השופט בדימוס.

השופט בדימוס שלי טימן
השופט בדימוס שלי טימן | צילום: חדשות 2

"לא צריך לחקור את השר"

פרופ' עמנואל גרוס, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, תוהה מדוע חיכתה המתלוננת זמן כה רב. "הרעיון הוא שאדם שאולי היה מעורב במעשה כזה לפני 15 שנה, ייתכן שימשיך במעלליו ואז פרסום של חקירה בנושא כזה ישפיע", ציין.

לדבריו, עולה חשד שאדם כלשהו הניע את המתלוננת - זאת בשל השנים הרבות שעברו. "אולי מישהו מהמתנגדים לאותו אדם, שידע על מקרה כזה מנצל את זה כדי לנגח אותו", הסביר. גורם משפטי אחר הוסיף: "זה מאוד תמוה. אתה לא יכול להיזכר אחרי כל כך הרבה שנים במקרה ולבקש העמדה לדין. לא רודפים אדם עד סוף חייו".

"משפט לא יכול להתנהל כאן", קבעה בשיחה עם חדשות 2 Online עו"ד רות דוד-בלום, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב. "מבחינה ציבורית השאלה תהיה אם צריך לחקור אותו ולהערכתי לא צריך לחקור כי תפקידה של המשטרה כגוף חוקר זה לא לעשות חקירות תיאורטיות אלא להקדיש משאבים לדברים רציניים שאפשר לקדם ולטפל בהם".

המתלוננת נשלחה ביוזמת גלי צה"ל לשתי בדיקות פוליגרף. בראשונה גוללה את גרסתה - שנמצאה אמינה ודבריה אומתו. ואילו בבדיקה השנייה - שנערכה אתמול - התקבלו התוצאות הבאות: "בנוגע לטענה כי קיימה מגע מיני עם השר הראה הפוליגרף את התוצאה נוטה לשקר, ובנוגע לטענתה כי נעתרה לבקשה לקיים עמו מגע-מיני מתוך חשש שתפגע, נמצאה תשובתה שקרית". היא התלוננה כי לפני 15 שנים בעת שהייתה פקידה אצלו, הוא ביצע בה עבירות מין.

אתמול השר הבכיר הגיב לפרשה ואמר: "זה חיסול פוליטי, אין לי מושג על מה מדובר, לא שמעתי את שמה של האישה הזו מעולם".