בעקבות ביקורת חריפה שספגה מצד מנכ"לים במשרד ראש הממשלה על מינוייה לראשות הוועדה בנושא הפיצוי לתושבי הכרמל, ראש עיריית נתניה הודיעה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא מתפטרת מהמינוי.

החל מהשעה 15:00 נעביר משדר מיוחד בעקבות פרסום הדוח החריף של מבקר המדינה על הליקויים במערך הכבאות.

"אינני רואה בשלב זה מקום להתערבות נוספת מצדי במתכונת הקיימת", כתבה פיירברג במכתב שהעבירה אמש לידי נתניהו. "במידה והחלטתך למנות גוף חיצוני שיעסוק בנושא השיקום בעינה עומדת, יש צורך, להערכתי, להעניק לגוף זה סמכויות מהממשלה אשר יאפשרו עצמאות תקציבית מוחלטת... בגוף זה אם יוקם אין מקום להכליל משרדי ממשלה כדי להימנע מפגיעה במעמדם של השרים וראשי הרשויות".

אתמול בוטלה השתתפותה בחלק ממוקדי הסיור בכרמל עקב התנגדות של אותם גורמים במשרד ראש הממשלה. בתוך כך, ועדת הכספים העבירה היום שישה מיליון שקל לכיסוי עלות כיבוי השריפה על ידי המטוס הענק "סופר-טנקר", שהגיע מארצות הברית ופעל במשך יומיים לכיבוי שריפת הענק. נציג משרד האוצר אורי גבע אמר בדיון בוועדה כי הסכום הוא בעבור ההתקשרות עם החברה שהביאה את המטוס לארץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער על החלטתה של פיירברג והודה לה על פעילותה עד כה. "נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו אייל גבאי להמשיך ולקדם את העזרה המהירה לנפגעי השריפה מול משרדי הממשלה ולדווח לו על בסיס יומי על ההתקדמות", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

נתניהו הכריז: פיירברג תהיה הפה של תושבי הכרמל 

לפני יומיים קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הוא הציג את תכניות הממשלה לשיקום הנפגעים והנזקים לרכוש ולסביבה כתוצאה מהשריפה שהשתוללה במשך ארבעה ימים בכרמל. את מסיבת העיתונאים המיוחדת העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

"במלאת 30 יום תקיים ועדת הסמלים והטקסים אירוע הנצחה וזיכרון לנספים באסון הכרמל", פתח נתניהו את דבריו. "היום נגמר שלב השריפה, ואנחנו עוברים לשלב השני - והוא שיקום הנזקים. אנחנו מבקשים שהשלב הזה יהיה קצר ככל שניתן".

"צריך לקצר את הבירוקרטיה ולעשות פעולות שלא בהכרח שיגרתיות, אשר יביאו קץ לסבל הזה במהירות האפשרית", הוסיף ראש הממשלה. "ביקשתי מראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, להיות הפה של תושבי הכרמל - כדי שאותם אנשים יוכלו להגיע אלי ולשרים באמצעותה".

"מראשי הערים המנוסים ביותר"

"מרים מאוד מנוסה, מכירה את כל האנשים הנוגעים בדבר ויש לה דלת פתוחה אצלם ואצלי", אמר נתניהו ופנה לראש עיריית נתניה: "את יכולה להגיע אלינו מתי שאת רוצה ולהשמיע את קולך כפי שאת יודעת לעשות. את אחת מראשי הערים המנוסים ביותר, ואני מודה לך שקיבלת על עצמך את המשימה הזאת. אני מקווה שנוכל לקצר את התהליכים בימים ובשבועות, אנחנו רוצים שהאנשים יהיו בחזרה בבתיהם במהירות שיא. נעשה הכל כדי שהדבר הזה יתממש".

לאחר מכן עלתה לדבר מרים פיירברג. "כולנו כואבים את הטרגדיה הנוראה שפקדה את עם ישראל כולו, בוודאי את המשפחות השכולות, ושולחים החלמה מהירה לפצועים", אמרה. "ראש הממשלה החליט לעשות כל מה שנדרש כדי להקל על התושבים באזורים שנפגעו, לחסוך מהם את הליכי הבירוקרטיה שבד"כ נדרשים כדי להביא לכך שהם יחזרו למסלול חיים רגיל וככל שניתן בנסיבות הקשות, ולכן כשראש הממשלה ביקש ממני לקבל על עצמי את המשימה המיוחדת הזאת הסכמתי מייד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על חקירת השריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

42 הרוגים באסון הכרמל

האש הכריעה את אהובה תומר

מדריך: מה יעשה מי שביתו נפגע?

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

בימים הקרובים: דוח חמור על שירותי הכבאות

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

מטוס הכיבוי האמריקני "סופר טנקר" מעל הכרמל

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח