לאחר מאבק ממושך וקשה של מספר ימים בהם התנדנדה בין חיים ומוות, נפטרה הבוקר  בבית החולים רמב"ם בחיפה נצ"מ אהובה תומר, מפקדת תחנת משטרת חיפה, בגיל 53. הלוויתה תתקיים בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. בכך עולה מספר ההרוגים בשריפה ל-42.

לאחר מותה הועלתה תומר לדרגת תנ"צ. צמרת המשטרה התכנסה בבית החולים עם קבלת ההודעה, ורבים מהקצינים הבכירים התקשו להתמודד עם הידיעה המרה. קציני משטרה רבים פרצו בבכי והתחבקו ממושכות.

בעלה של אהובה: היא רצה ראשונה לאש

בן זוגה של אהובה, דני רוזן, אמר הבוקר כי "המשפחה מודה לכל עם ישראל על התמיכה האהבה והדאגה העצומה שגילו כלפי אהובה. המשפחה מבקשת להודות ולחזק את משפחת משטרת ישראל כולה, את מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן, מפקד המחוז ניצב שמעון קורן, מפקד המרחב תנ"צ רוני עטיה וכל שוטר ושוטרת שעמדו לצידנו בשעה קשה זו". הוא סיפר על אהובה: "אני חי לצידה, האהבה הראשונה שלה היא המשטרה. היא רצה ראשונה לתוך האש".

מפכ"ל המשטרה דודי כהן היה בדרכו דרומה, לבקר משפחות אבלות מהאסון בכרמל, כשהתבשר על מותה. "אהובה, חברתנו, מפקדת עטורת שבחים, אשת ברזל אמיצה ויקרה שעמדה במבחני אש קשים, ויכלה להם, חיה ומתה כגיבורה. כל משפחת משטרת ישראל הלומת צער וכואבת היום", אמר המפכ"ל.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר לאחר ההודעה הכואבת כי "אהובה היתה דוגמא לאשת חיל, לוחמת אמיתית. מפקדת נערצת של משטרת ישראל". אהרונוביץ' יישא לזכרה דברים ב-12:00, במליאת הכנסת.

נסעה לסייע בפינוי מכלא דמון - ונקלעה למלכודת האש

במשך ימים ניסה הצוות הרפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה לייצב את מצבה של נצ"מ תומר, שנקלעה בערב יום חמישי למוקד השריפה בכרמל. יחד עם סנ"צ יצחק מלינה ז"ל ותנ"צ ליאור בוקר ז"ל, נסעה תומר מאחורי אוטובוס הסוהרים שעלה בלהבות.

בני משפחתה התפללו כל העת לשיפור במצבה. מקורביה סיפרו כי היא "אישה חזקה מאוד" וציפו לשיפור במצבה. בימים האחרונים היא טופלה במחלקה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת, כוויות מכסות יותר מ-85% מגופה, אך מצבה הידרדר.

נצ"מ תומר נסעה בערב חמישי ברכבה לסייע בפינוי קיבוץ בית אורן. כשהחלו לפנות את כלא דמון מאסיריו, נסעה לסייע ונלכדה באש האדירה, ממש מאחורי אוטובוס הסוהרים שעלה בלהבות. האש הגיעה גם לרכבה של תומר, ולא הותירה לה כל סיכוי להימלט.

בתחילה פונתה תומר לבית החולים כרמל במצב אנוש. הצוות הרפואי קלט אותה כשהיא סובלת מכוויות חמורות בכל חלקי גופה. מותה כמעט נקבע במקום, אך לאחר מאמצים רבים הרופאים הצליחו להחזיר לה את הדופק. לאחר שמצבה התייצב, היא הועברה לבית החולים רמב"ם בחיפה, ושם נקבע הבוקר מותה.

דקות לפני יציאתה למוקד האש, דיברה נצ"מ תומר למצלמות חדשות 2. "אני מסתכלת על השריפה, ופשוט כואב הלב על הכרמל", אמרה.

האישה הראשונה בראש תחנת משטרה גדולה

תומר נולדה בברית המועצות ב-14.10.1957, ועלתה לארץ בגיל שנתיים. למשטרת ישראל התגייסה למשטרה ב-1982. היא שירתה כקצינת פיקוח תנועה חיפה, קצינת מבצעים חיפה, קצינת מבצעים במחוז הצפוני, ראש לשכת סיור ומודיעין חיפה, מפקדת תחנת נהריה, סגנית מפקד תחנת חיפה, קצינת אגף המבצעים של המחוז הצפוני ובתפקידה האחרון כמפקדת תחנת חיפה.

היא מונתה לתפקיד בחודש אוקטובר, לפני שנתיים. במינוי זה עשתה היסטוריה כאשר הייתה האישה הראשונה שמפקדת על תחנה בסדר גודל כזה - תחנת חיפה נחשבת לתחנת המשטרה הגדולה ביותר בישראל.

ברמב"ם עדיין מאושפזים הכבאי דני חייט שנפצע בדליקה, ומצבו מוגדר קשה - אך יציב. צוער שב"ס ג'לאל ביסאן נפצע אנושות באסון האוטובוס, מצבו מוגדר קשה מאוד והוא נמצא בסכנת חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון