יושב הראש הכנסת רובי ריבלין, הגיש בצהריים תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת נגד חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד). זאת בעקבות עימות שהתפתח בינה לבין מאבטחים בכנסת אתמול במליאה, כשאלה ניסו להוציא אותה מהאולם. על פי התלונה, זועבי תקפה סדרנית של המשכן וסירבה לצאת מהאולם במשך דקות ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצהריים הגיבה ח"כ זועבי לתלונה ואמרה: "אין לי כלום עם המאבטחות והסדרניות, הן עושות את העבודה שלהן. אם הרמתי יד או רגל זה בטעות ואין לי שום בעיה להתנצל. כל החיים שלי כשטעיתי בפני בני אדם, אני מתנצלת. הוציאו 3 ח"כים לפניי ולאף אחד מהם לא תפסו את הידיים כמוני". ח"כ זועבי אף דרשה מח"כ ריבלין להתנצל בפניה על הגשת התלונה באומרה: "אלו דברים חסרי אחריות".

נתניהו החליט אתמול, מעל בימת הנואמים בכנסת, לפנות באופן אישי לזועבי, אחרי שבעניין "חוק החרם" אמר "כי מה שמכפיש את ישראל הן אותן מתקפות חסרות רסן על דמוקרטיה מתגוננת. במקום לתת יד לתומכי החקיקה הזאת, צריכים להתייצב נגד אנשים שמכפישים את חיילחנו בוועדות בינלאומיות. עלינו להתייצב נגד חברת כנסת שמנצלת דברים שנהנה מהם ציבור שאף ציבור אחר בישראל לא נהנה מהם".

זועבי, שהבינה כי היא שעמדה על כוונתו של ראש הממשלה, פתחה בקריאות נגדו מכיסאה. הוא השיב לה: "יש לה מזל שהיא חברה בפרלמנט הישראלי ולא בפרלמנט הסורי, למשל" - מה שרק הוסיף שמן למדורה. זועבי, מצדה, רק הגבירה את זעמה כלפי נתניהו - עד שנקראה לסדר והתבקשה לעזוב את האולם.

"קמתי ופתאום מישהי תפסה אותי בידיים"

ח"כ זועבי סירבה לקריאה לצאת, עד כדי שמאבטחות המשכן נאלצו להגיע אליה ולהוציא אותה בכוח ממליאת הכנסת. זועבי המשיכה בקריאותיה והתעלמה מההחלטה לסלקה, ובמקביל - לנגד עדשות המצלמות והנוכחים באולם - החלה להתעמת פיזית עם המאבטחות במה שנראה כניצניה של תגרה אמיתית. בסופו של דבר היא הוצאה מהמקום.

דקות אחרי התקרית החמורה, התראיינה זועבי לחדשות 2 באינטרנט ותיארה את תחושותיה: "אני נסערת מאוד מכל מה שקרה. הורו לי לצאת וקמתי, ופתאום מישהי תפסה אותי בכוח בשתי הידיים שלי. בכמה שניות שבהן נמשך כל העימות לא דיברתי עם המאבטחת הזאת. אחרי שיצאתי החוצה, פנתה אליי מאבטחת אחרת ואמרה לי שהיא מאוד מצטערת על מה שקרה. אני אמרתי לה שזה בסדר מכיוון שהיא לא עשתה כלום. היא בסך הכל מילאה את ההוראות של הכנסת והממשלה - וזה מה שרצו שם".

במסדרונות הכנסת, אחרי שהוצאה מהמליאה, נרתמו לסייע לח"כ זועבי עמיתיה מהמפלגות הערביות השונות. הם שאלו לשלומה וניסו להרגיע אותה מהסערה הרבה שבה הייתה נתונה באותן הדקות. על מה שהוביל לכל האירוע החריג אמרה: "ראש הממשלה הכפיש אותי מבלי שהייתה לי כל יכולת להגיב. הכנסת הפכה להיות זירה מלאת הסתה, אלימות וסגידה לכוח. אני שנואה על חברי הכנסת ולכן היחס שלהם אליי הוא כאל חוליה חלשה שאפשר לעשות לה הכל ולחבוט בה מכל הפינות". הם קובעים את כללי המשחק.