חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד כבר זכתה לקבלת פנים סוערת במיוחד אשתקד, אחרי ששבה מהמשט הטורקי לעזה והתקבלה על ידי חבריה לבית במתקפה שהכמעט שהסתיימה בתגרה עם ח"כ אנסטסיה מיכאלי. היום נראה שאותו השיא נשבר שוב, במהומה שהחלה באולם הדיונים אחרי שראש הממשלה בחר לתקוף מעל דוכן הנואמים את זועבי באופן אישי ובמילים קשות - והסתיימה בעימות פיזי של ממש עם מאבטחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו החליט לפנות באופן אישי לזועבי, אחרי שבעניין "חוק החרם" אמר "כי מה שמכפיש את ישראל הן אותן מתקפות חסרות רסן על דמוקרטיה מתגוננת. במקום לתת יד לתומכי החקיקה הזאת, צריכים להתייצב נגד אנשים שמכפישים את חיילחנו בוועדות בינלאומיות. עלינו להתייצב נגד חברת כנסת שמנצלת דברים שנהנה מהם ציבור שאף ציבור אחר בישראל לא נהנה מהם".

זועבי, שהבינה כי היא שעמדה על כוונתו של ראש הממשלה, פתחה בקריאות נגדו מכיסאה. הוא השיב לה: "יש לה מזל שהיא חברה בפרלמנט הישראלי ולא בפרלמנט הסורי, למשל" - מה שרק הוסיף שמן למדורה. זועבי, מצדה, רק הגבירה את זעמה כלפי נתניהו - עד שנקראה לסדר והתבקשה לעזוב את האולם.

"קמתי ופתאום מישהי תפסה אותי בידיים"

ח"כ חנין זועבי מסולקת מהמליאה (צילום: חדשות 2)
ח"כ זועבי זועמת | צילום: חדשות 2

ח"כ זועבי סירבה לקריאה לצאת, עד כדי שמאבטחות המשכן נאלצו להגיע אליה ולהוציא אותה בכוח ממליאת הכנסת. זועבי המשיכה בקריאותיה והתעלמה מההחלטה לסלקה, ובמקביל - לנגד עדשות המצלמות והנוכחים באולם - החלה להתעמת פיזית עם המאבטחות במה שנראה כניצניה של תגרה אמיתית. בסופו של דבר היא הוצאה מהמקום.

דקות אחרי התקרית החמורה, התראיינה זועבי לחדשות 2 באינטרנט ותיארה את תחושותיה: "אני נסערת מאוד מכל מה שקרה. הורו לי לצאת וקמתי, ופתאום מישהי תפסה אותי בכוח בשתי הידיים שלי. בכמה שניות שבהן נמשך כל העימות לא דיברתי עם המאבטחת הזאת. אחרי שיצאתי החוצה, פנתה אליי מאבטחת אחרת ואמרה לי שהיא מאוד מצטערת על מה שקרה. אני אמרתי לה שזה בסדר מכיוון שהיא לא עשתה כלום. היא בסך הכל מילאה את ההוראות של הכנסת והממשלה - וזה מה שרצו שם".

במסדרונות הכנסת, אחרי שהוצאה מהמליאה, נרתמו לסייע לח"כ זועבי עמיתיה מהמפלגות הערביות השונות. הם שאלו לשלומה וניסו להרגיע אותה מהסערה הרבה שבה הייתה נתונה באותן הדקות.

על מה שהוביל לכל האירוע החריג אמרה: "ראש הממשלה הכפיש אותי מבלי שהייתה לי כל יכולת להגיב. הכנסת הפכה להיות זירה מלאת הסתה, אלימות וסגידה לכוח. אני שנואה על חברי הכנסת ולכן היחס שלהם אליי הוא כאל חוליה חלשה שאפשר לעשות לה הכל ולחבוט בה מכל הפינות". הם קובעים את כללי המשחק.

"שונאים אותי כי אני פלסטינית"

לסיכום, היא אמרה שאירועי היום במשכן הם "תוצאה ישירה של יצר הנקמנות והשנאה שמוביל את חברי הכנסת. זו סיטואציה כוחנית שמייצגת את הבית הזה, בדיוק כמו את מדיניות הממשלה. הם שונאים אותי מכיוון שאני פלסטינית והשתתפתי במשט, ולכן אני לא מייצגת את הקונצנזוס. הוויכוח שלי איתם הוא מה שמפריע להם, בגלל שאני רוצה לדון בשאלות של צביון המדינה והסתירה שבין הציונות לבין הדמוקרטיה. לכן התוצאה הנדרשת מכל זה היא שאפשר לעשות בי מה שרוצים".

מלשכתה של ח"כ זועבי נמסר בתגובה: "יש חוט מוסרי הדוק שמקשר בין חקיקת חוק נגד החרם, כאמצעי פוליטי לגיטימי, לבין מי שחוטף ספינה והורג פעילים פוליטיים באמצע המים הבינלאומיים".

דלל הדגישה כי ח"כ זועבי "מוכנה להתעמת עם ראש הממשלה עצמו ועם החיילים מול כל בית דין ישראלי או בינלאומי, אך החיילים וראש הממשלה הם שמפחדים מעימות עמה. במקום זאת הם מנצלים כל במה כדי להכפיש אותה ולהסית נגדה, תוך הסתרה של מידע בדרכי מניפולציה".