סערת ועדת החוץ והביטחון מסרבת לגווע: לאחר שהשבוע מונו לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון חברי הכנסת זאב אלקין ויריב לוין (הליכוד ביתנו) ברוטציה - זאת לאחר חצי שנה בה התפקיד לא היה מאויש - תוקף היום ח"כ עפר שלח (יש עתיד), שלא זכה בתפקיד, את ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפורסמה השבוע, בה החליטה ועדת הכנסת על המינוי לתפקיד היוקרתי, נכתב כי עקב כך שנציגי הליכוד זכו בו - ולא ח"כ שלח שהשר לפיד התעקש למנותו לתפקיד, הוא ימונה לסגן שר בכיר בתור 'פיצוי'. אלא שח"כ שלח הכחיש היום כל קשר שהסכים לפיצוי מהסוג הזה - ומאשים את ראש הממשלה בספין:

"ההצעה 'לפצות' אותי בתפקיד סגן שר זו המצאה של רה"מ כדי להדיח את ח"כ דני דנון מתפקידו כסגן שר הביטחון. לא מדובר בדרישה שלנו", אמר ח"כ שלח באירוע "שבתרבות" בתיאטרון "הבימה" בתל אביב.

אלקין ולוין
יכהנו בתפקיד ברוטציה. אלקין ולוין | צילום: פייסבוק ורויטרס, חדשות"חצי שנה לא קרה כלום בעניין, ממש כמו ההחלטה על מינוי נגיד בנק ישראל ועל תקציב הביטחון. סיעות שונות בקואליציה, כולל ליברמן שזוכה וחזר לתפקיד שר החוץ, תמכו במינוי שלי לתפקיד. כולם ניהלו שיחות עם רה"מ, ובכל זאת, לא קרה כלום כחצי שנה. הצעת הפיצוי היא לא יותר מהמצאה", שב והדגיש ח"כ שלח.

ח"כ שלח סירב לקבל תפקיד זהה כבר לפני למעלה משנה 
 
השבוע, עם פרסום דבר המינוי של אלקין ולוין ליושבי ראש הוועדה, מסר ח"כ שלח לחדשות 2 Online כי אין בכוונתו לקבל שום תפקיד של סגן שר. מלשכתו נמסר כי גם לפני כשנה, במהלך המגעים הקואליציוניים, הוצע לשלח לכהן כסגן שר הביטחון וכבר אז הוא דחה את ההצעה, ולכן "אין כל סיבה שיקבל היום הצעה שדחה לפני כשנה".

מחוללת סערה. ועדת החוץ והביטחון
מחוללת סערה. ועדת החוץ והביטחון | צילום: חדשות 2

ועדת החוץ והביטחון נותרה ללא יושב ראש מכהן מאז נובמבר האחרון, בו נודע על זיכויו של שר החוץ אביגדור ליברמן בפרשת השגריר. עקב הזיכוי, ליברמן התפטר מתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון - ושב לשמש בתפקידו כשר החוץ. מאז, לא הצליחו נתניהו ולפיד להגיע להסכמה בדבר מינוי יו"ר קבוע - זאת לאחר שנתניהו ביקש למנות חבר ליכוד לתפקיד היוקרתי, ואילו לפיד התעקש כי יש למנות את ח"כ עפר שלח.