אלקין ולוין
יכהנו יחד בתפקיד. אלקין ולוין | צילום: פייסבוק ורויטרס, חדשות

לאחר חצי שנה ללא יו"ר לוועדה החשובה ביותר בכנסת, הסוגיה הסבוכה הוכרעה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיעו היום (ב') לסיכום לפיו ח"כ זאב אלקין וח"כ יריב לוין ימלאו את התפקיד ברוטציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתמורה למינויים של שני חברי ליכוד לתפקיד - ימונה ח"כ ממפלגת "יש עתיד" לתפקיד סגן שר בכיר, זאת לאחר שלפיד התעקש על מינויו של ח"כ עפר שלח לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון - מהלך שלא יצא אל הפועל.

לאור המינוי, צפוי ח"כ אלקין, המכהן כיום כסגן שר החוץ, לסיים את תפקידו במשרד. ח"כ לוין, המשמש כיום כיו"ר הקואליציה, צפוי להחליפו בתפקיד עם תום תקופת כהונתו של אלקין בוועדה. ההערכות במערכת הפוליטית הן כי ח"כ צחי הנגבי ימונה לסגן שר החוץ במקומו של אלקין, אולם טרם ברור אם אכן ימונה לתפקיד.

חבר הוועדה עפר שלח
ימונה לסגן שר בכיר במקום? ח"כ שלח | צילום: ורדי כהנא

וועדת החוץ והביטחון נותרה ללא יושב ראש מכהן מאז נובמבר האחרון, בו נודע על זיכויו של שר החוץ אביגדור ליברמן בפרשת השגריר. עקב הזיכוי, ליברמן התפטר מתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון - ושב לשמש בתפקידו כשר החוץ. מאז, לא הצליחו נתניהו ולפיד להגיע להסכמה בדבר מינוי יו"ר קבוע - זאת לאחר שנתניהו ביקש למנות חבר ליכוד לתפקיד היוקרתי, ואילו לפיד התעקש כי יש למנות את ח"כ עפר שלח.