יאיר לפיד מגיב הערב לראשונה להודעה על פרישתו מעולם התקשורת ומעברו לפוליטיקה - בפייסבוק. בהודעה שפרסם לפיד בעמוד שלו כתב לכ-30 אלף החברים: "יוצא לדרך חדשה. מצויד בעיקר בעוצמה שנותנת לי העובדה שאני עושה דבר שאני מאמין בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתם הקהילה שלי, ואני שואב מכם הרבה כוח", הוסיף לפיד בפייסבוק. "מבטיח לתת פה עדכונים ולהמשיך להקשיב לכם. מי שרוצה לעזור יכול לכתוב למייל".

הפנייה של לפיד לחבריו בפייסבוק (צילום: חדשות 2)
הפנייה של לפיד לחבריו בפייסבוק | צילום: חדשות 2

עד היום, רבים מעוקביו של לפיד בפייסבוק, ששאלו אותו האם בכוונתו להצטרף לפוליטיקה, נענו על ידו ב"סמיילי", או לחילופין - בהכחשה גורפת. משעות אחר הצהריים, עת התפרסמה כוונתו של לפיד לצאת לדרך חדשה ולפרוש מהגשת חדשות, התמלא הדף בברכות של רבים מהגולשים החברים בדף.

 מאולפן הטלוויזיה למליאת הכנסת?

מגיש "אולפן שישי" יאיר לפיד הודיע היום על פרישתו מהגשת התכנית, ועל כניסתו לפוליטיקה. על פי ההערכות, לפיד יקים מפלגה עצמאית.

לפיד שהגיש בשלוש השנים האחרונות את התכנית, הודיע לאחרונה למנכ"ל חדשות 2 אבי וייס כי הוא עוזב את התכנית בשל כוונתו להיכנס לחיים הציבוריים ולרוץ בבחירות הבאות לכנסת. לפיד הודה לצוות התכנית בניהם עורך "אולפן שישי" גולן יוכפז, הפרשנים והכתבים על האמון והתמיכה שנתנו לו.

בעקבות ההודעה אמר וייס כי הוא מצטער על עזיבתו של לפיד, אך כי הוא מבין את צעדו. מנכ"ל חברת החדשות הוסיף כי התכנית בהנחייתו של לפיד זכתה לאהדה רבה והגיעה להישגים מקצועיים מרשימים ביותר. לפיד עצמו הוסיף כי הוא מקווה שפרישתו מ"אולפן שישי" תבלום את תהליך החקיקה של "החוק המביש והאנטי-דמוקרטי לצינון עיתונאים", לדבריו, שזכה לכינוי "חוק לפיד".

יאיר לפיד מצטרף לפוליטיקה - סיקור מיוחד:

יאיר לפיד בדרך לפוליטיקה

איך תיראה המפלגה של יאיר לפיד? 

ברקוביץ' מאחל הצלחה ללפיד