מגיש "אולפן שישי" יאיר לפיד הודיע היום על פרישתו מהגשת התכנית, ועל כניסתו לפוליטיקה. על פי ההערכות, לפיד יקים מפלגה עצמאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפיד שהגיש בשלוש השנים האחרונות את התכנית, הודיע לאחרונה למנכ"ל חדשות 2 אבי וייס כי הוא עוזב את התכנית בשל כוונתו להיכנס לחיים הציבוריים ולרוץ בבחירות הבאות לכנסת. לפיד הודה לצוות התכנית בניהם עורך "אולפן שישי" גולן יוכפז, הפרשנים והכתבים על האמון והתמיכה שנתנו לו.

בעקבות ההודעה אמר וייס כי הוא מצטער על עזיבתו של לפיד, אך כי הוא מבין את צעדו. מנכ"ל חברת החדשות הוסיף כי התכנית בהנחייתו של לפיד זכתה לאהדה רבה והגיעה להישגים מקצועיים מרשימים ביותר. לפיד עצמו הוסיף כי הוא מקווה שפרישתו מ"אולפן שישי" תבלום את תהליך החקיקה של "החוק המביש והאנטי-דמוקרטי לצינון עיתונאים", לדבריו, שזכה לכינוי "חוק לפיד".

לפיד הכחיש במהלך החודשים האחרונים כי הוא מתכוון לעזוב את עולם התקשורת ולהיכנס לפוליטיקה. טרם ברור במסגרת איזו מפלגה ירוץ בבחירות.

תגובות סוערות במערכת הפוליטית

ראש האופוזיציה ציפי לבני פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הפוליטיקה היא הדרך לשנות וטוב יהיה אם כמה שיותר אנשים שרוצים לשנות לטובה את המדינה ייכנסו אליה. צריך לברך כל אדם שבוחר בדרך הזו. יותר ויותר אנשים מבינים שאי אפשר להסתפק בדיבורים ופעולות תחת האמירה- 'זה לא פוליטי' - ולתת לאחרים לקבוע את גורלנו. תצטרפו לפוליטיקה, רק ככה אפשר לשנות את ישראל לטובה".

ח"כ כרמל שאמה (ליכוד) אמר בתגובה כי "הודעת יאיר לפיד רק מוכיחה שבאולפן שישי ישב והגיש מידע לציבור פוליטיקאי עם יומרות, בני ברית ויריבים פוטנציאלים, ומכאן ההוכחה שהצעת חוק הצינון צודקת ונדרשת. האם התקשורת היתה שותקת אם אחד החכים או השרים היה מגיש את אולפן שישי? כי היום ברור שזה מה שהציבור קיבל שבוע אחר שבוע".

ח"כ דני דנון, סגן יו"ר הכנסת הגיב בחריפות: "טוב שיאיר לפיד סגר לעצמו את המיקרופון כעת וזנח את פעולותיו לקידום מעמדו האישי, על ידי תעמולה פוליטית בחסות תפקידו בתקשורת. הגיע הזמן שלפיד יפעל לפי כללי ההוגנות והשוויוניות שהציב לעצמו, ויפסיק להשתמש בשופר התקשורתי שניתן לו, בכדי לצבור את הונו הפוליטי".

חברי הכנסת זהבה גלאון וניצן הורוביץ (מרצ) הגיבו ואמרו כי הם "מאחלים ליאיר לפיד הצלחה בקריירה הפוליטית. טוב עשה לפיד שפרש ושם קץ לנסיון חקיקה מסוכן, פרסונלי ומביש. עיתונאי לא צריך צינון ולא ראוי היה לנסות למנוע ממנו להתמודד. אולי כעת, אחרי שנים של פרסום טור שבועי, נזכה לגלות סוף-סוף מה עמדותיו הפוליטיות של לפיד".

ח"כ רונית תירוש הגיבה: "כל הכבוד ליאיר לפיד. אדם ראוי וטוב שהוא מצטרף לחיים הציבוריים. אני מברכת על הצטרפותו של יאיר לפיד לחיים הציבוריים ועל התנהגותו המוסרית והראויה כשהחליט בעצמו על תקופת צינון מבעוד מועד".

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ מסרה כי היא מברכת על כניסתו של לפיד לזירה הפוליטית. "יאיר לפיד הוא אדם איכותי אשר יביא יכולות אישיות לזירה הציבורית. יחד עם זה, יחזק לפיד את אלו המאמינים בימין כלכלי ושמרני. לפיד, יחד עם לבני ונתניהו, מייצג ערכים חברתיים הפוכים מאלו של מפלגת העבודה, שלה ערכים סוציאל דמוקרטים חדים וברורים. אולם, גם אם אינני מסכימה לעמדותיו, כפי שלא הסכמתי עם עמדותיו של אביו, טומי לפיד ז"ל, שהיה ידיד אישי שלי כניסה לפוליטיקה של אנשים רעננים ממגזרים שונים תתרום לכנסת ולעולם הפוליטי".