רוב האנשים שצפו במסיבת העיתונאים שהעניק השבוע אייל ברקוביץ', חושבים שששחקן העבר שהכריז על עצמו כמאמן הבא של נבחרת ישראל בכדורגל דיבר מספיק,  אל אייל ברקוביץ' חושב אחרת. בראיון מיוחד שמתנער מכל סממנים רשמיים הוא מסביר את עמדתו וגם מאים בתביעה על אלי אוחנה.

"אני חושב שבסך הכל אם נסתכל על מסיבת העיתונאים, היא הייתה עניינית, חדה ומומקדת", אמר ברקוביץ' בהתייחסו לדברים שאמר למצלמות במסיבת העיתונאים הסוערת שקיים השבוע. "אולי הטונים היו גבוהים אבל אני בן אדם ויש בי את הלהט".

"לא באתי לריב עם אלי אוחנה, אפשר לחשוב, מה כבר אמרתי עליו? 'על אפך ועל חמתך?' הוא מלכלך עליי במשך חמישה חודשים", חיזק ברקוביץ' את עמדתו. "באתי לכאן כי זו במה מכובדת, אז אני מעדיף לא לדבר עליו כאן. חוץ מזה אני מתכוון להגיש נגדו תביעת דיבה".

אוחנה אמר שאני מורשע בעבירה פלילית - ועל זה אוחנה ישלם", אמר ברקוביץ' בלהט המוכר שלו. "אבל אוחנה הוא לא הענין. אני טוען שרק מי שמעז מצליח. מה בסך הכל אמרתי? שאני רוצה לאמן את הנבחרת? אני פטריוט, אני לא צריך להתבייש בזה".

"מרדונה ירה במישהו ונתנו לו לאמן - אז לי לא ייתנו?"

94194
"סיימתי את הקמפיין שלי", משיק כוסות בראיון | צילום:

"הלהט הזה זה מה שאוהבים בי - זה אייל ברקוביץ'", ציין ברקוביץ' והוסיף שהביאו הרבה מאמנים לנבחרת עד היום ואיש מהם לא הצליח להביא את הנבחרת להישגים. "השחקנים רוצים אותי - אז למה לא לתת צ'אנס לבן אדם שאוהב את המדינה. מה הבעיה להביא מאמנים בליגת העל שיעבדו איתי - למה צריך לזרוק עכשיו 20 מיליון שקל על זר? לא עדיף לתת את הכסף לנבחרות הנוער?"

על העלות שידרוש העדיף ברקוביץ' לא לענות בצורה מפורשת, וסיפק אומדן לעלות הצוות כולו. "עשרה אחוז מכל הסכום הזה צריך ללכת לכל הצוות. אני לא בא בשביל הכסף - אני בא מאהבה", אמר. אני יודע שהניסיון שלי הוא חיסרון גדול ולכן אני רוצה להביא איתי צוות גדול שיעזור לי באימון. בכל העולם נתנו לשחקני עבר גדולים לאמן. מרדונה ירה במישהו ונתנו לו לאמן - אז אי אפשר לתת לי לאמן?".

שלא כמו מרואיין רגיל - ובעצם אי אפשר היה לצפות לראיון רגיל עם ברקוביץ', בסיום הראיון הוא הוא הוציא בקבוק יין והציע למראיין יאיר לפיד להרים כוסית. "אני סיימתי את הקמפיין שלי היום - אם ייתנו לי לאמן - מה טוב", אמר בחיוך ומזג יין לשתי כוסות. "אבל שמעתי שאתה הולך לראשות הממשלה - אז שהיה לך בהצלחה".

אוחנה: "שיעשה מה שהוא מבין"

אלי אוחנה, שרק לאחרונה החל לעבוד כמאמן הזמני של הנבחרת - דבר אשר בהחלט ייתכן כי העלה את חמתו של ברקוביץ', הגיב היום לאיומיו של ברקוביץ' ואמר בתגובה כי הוא לא מבין על מה מדובר. "שיעשה מה שהוא מבין", אמר אוחנה.

יש לציין כי לאחרונה נערך הליך גישור בין ברקוביץ' לבין מאמן הילדים דני עציוני, במסגרתו סוכם כי הקוסם יפצה את עציוני כספית, כשהסכום אמור להיות מסוכם בהמשך. עציוני הגיש תביעה נגד ברקוביץ' בטענה שזה תקף אותו מילולית והוציא דיבתו רעה לאחר שלטענתו של הקוסם בנו זכה ליחס לא נאות מצד המאמן.

"הצבתי לעצמי מטרה להיות מאמן נבחרת ישראל"

"לא יעזור כלום - אני אהיה המאמן הבא", במילים אלה הסביר ביום חמישי האחרון שחקן העבר אייל ברקוביץ' את רצונו להיות המאמן הבא של נבחרת ישראל במסיבת העיתונאים שקיים השבוע במלון "הילטון" בתל אביב.

"אני מאוד מתרגש. החוברת שחילקתי לכם היא חוברת שנתתי להתאחדות לפני חמישה חודשים, באוקטובר 2009, ביום שהתחיל כל הרעש וכל ההמולה סביב השם שלי למינוי מאמן לנבחרת ישראל", הסביר ברקוביץ' ברוגע בתחילת מסיבת העיתונאים, אך הטון הנינוח התחלף במהירות בטונים צורמים.

"אני אהיה אתכם גלוי, הסחבת בדבר המינוי לא מעניינת אותי כל כך. אני הצבתי לעצמי מטרה לפני חמישה חודשים להיות מאמן נבחרת ישראל ואני הולך עם המטרה הזאת עד הסוף".

את הכישרון שלו להיות מאמן הנבחרת ביסס ברקוביץ' על ניסיונו כשחקן כדורגל מצליח. "אני חוויתי הכל: התקפות, כדורגל סקסי, אף אחד מכם לא יודע מה זה להיות שחקן כדורגל. נכון, אין לי ניסיון כמאמן, אבל כבר ראינו לאן הגיעו אלה עם הניסיון", כאשר ניתן להניח שכוונתו היא לאברהם גרנט ולריצ'ארד נילסן.

רוצים לקבל מחדשות 2 עדכונים לפייסבוק?

אייל ברקוביץ' נאבק בנבחרת - הסיקור המלא

אחרי ההצגה של ברקוביץ' - עכשיו המשאל

גולשי חדשות 2 בפייסבוק נגד ברקוביץ'

אוחנה על ברקוביץ': "הוא איש קטן"

ברקוביץ': "לא יעזור כלום - אני המאמן הבא"