במערכת הפוליטית חוששים מאד מכניסתו של יאיר לפיד לפוליטיקה, אבל ראש ממשלה אחד דווקא נתן לו את ברכת הדרך - והוא ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

בערב שישי האחרון, בתום מהדורת "אולפן שישי" שהפכה לאחרונה בהגשתו, נפגש יאיר לפיד בביתו עם מספר מקורבים וחברים של אביו, טומי לפיד ז"ל, להתייעצות על המשך דרכו לאור "חוק הצינון" המתקרב. בין הנוכחים בפגישה היו אמנון דנקנר, עורך "מעריב לשעבר"; יצחק לבני, איש תקשורת ותיק שרעייתו היתה חברת כנסת ב"שינוי"; וגם ראש הממשלה לשעבר אולמרט, שהיה חברו הקרוב של טומי לפיד ז"ל ולכן מקורב גם לבנו.

אולמרט, פוליטיקאי משופשף היטב, היה בסוד העניינים בתקופה האחרונה באשר להתלבטות של לפיד, ובפגישה האחרונה השאלה המרכזית הייתה האם הגיע זמנו לפרוש מעבודתו בתקשורת לאור "חוק הצינון" שעומד לעלות לאישור בקריאה שניה ושלישית בכנסת.

"לא מאמין שזה קורה לו" (צילום: רויטרס, חדשות 2)
לפיד ואולמרט. נועדו לפני ההחלטה | צילום: רויטרס, חדשות 2

רה"מ לשעבר חשב לאורך החודשים האחרונים כי מוטב ללפיד להמתין ככל שניתן עם המהלך כדי שלא ילכלך את עצמו זמן רב מדי לפני הבחירות, אולם כעת גם הוא המליץ ללפיד "לקפוץ למים" כבר עכשיו. על פי ההערכות, אולמרט העניק ללפיד רעיונות להמשך הדרך.

גורמים במערכת הפוליטית מעריכים כי המפלגות שייפגעו מכניסת מפלגתו החדשה של לפיד למשחק הפוליטי הן בעיקר קדימה והעבודה, שקהל המצביעים שלהן דומה למדי לפוטנציאל המצביעים של לפיד - מצביעי שמאל ומרכז. עצתו של אולמרט ללפיד ללכת לפוליטיקה מעניינת במיוחד לאור ההשפעה השלילית שתהיה לצעד זה על מעמדה של ציפי לבני כיו"ר קדימה. ייתכן מאד והיריבות הישנה בין לבני לאולמרט, תרמה גם היא למעורבותו של ראש הממשלה לשעבר בהחלטותיו של לפיד.

לפיד כתב בפייסבוק: "יוצא לדרך חדשה"

לפיד הגיב אמש לראשונה להודעה על פרישתו מעולם התקשורת ומעברו לפוליטיקה - בפייסבוק. בהודעה שפרסם לפיד בעמוד שלו כתב לכ-30 אלף החברים: "יוצא לדרך חדשה. מצויד בעיקר בעוצמה שנותנת לי העובדה שאני עושה דבר שאני מאמין בו".

"אתם הקהילה שלי, ואני שואב מכם הרבה כוח", הוסיף לפיד בפייסבוק. "מבטיח לתת פה עדכונים ולהמשיך להקשיב לכם. מי שרוצה לעזור יכול לכתוב למייל".

רבים מעוקביו של לפיד בפייסבוק, ששאלו אותו האם בכוונתו להצטרף לפוליטיקה, נענו על ידו עד אתמול ב"סמיילי", או לחילופין - בהכחשה גורפת. מאתמול, עת התפרסמה כוונתו של לפיד לצאת לדרך חדשה ולפרוש מהגשת חדשות, התמלא הדף בברכות של רבים מהגולשים החברים בדף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יאיר לפיד מצטרף לפוליטיקה - סיקור מיוחד:

יאיר לפיד בדרך לפוליטיקה

איך תיראה המפלגה של יאיר לפיד? 

ברקוביץ' מאחל הצלחה ללפיד