צחי הנגבי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
השר צחי הנגבי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

השר צחי הנגבי חוזר בו ומתנצל על דבריו הבוקר (חמישי) שלפיהם יש הבחנה בין ירי על תושבי עוטף עזה וירי על תושבי המרכז ותל אביב. "‫מעולם לא עשיתי הבחנה בין חיי תושבי העוטף לבין חיי תושבי תל אביב, ואם כך הובנו הדברים אני מצטער על זה", התנצל בפייסבוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון לתכנית דקל-סגל בגלי צה"ל אמר הבוקר הנגבי כי "תושבי הדרום לא זניחים, אבל יש הבדל בין ירי על בירתה הכלכלית של ישראל ונתב"ג עם כל המשמעויות העצומות של כך, לבין ירי על העוטף". בנוסף כינה את המתקפה של חמאס, שבמהלכה נורו למעלה מ-460 רקטות ופצצות מרגמה בתוך יממה, "מתקפה מינורית" שהייתה לה עילה מוצדקת.

‫"דבריי הבוקר כוונו לכך שמערכה רחבה בעזה הייתה מובילה בהכרח לקרבנות רבים בקרב לוחמינו, לירי מסיבי על תל אביב, לפגיעה כלכלית קשה, לפגיעה בתנועה האווירית לישראל ולהשלכות על המשק ועל התיירות", הבהיר השר בפוסט ההתנצלות.

פגיעת רקטה שנורתה מעזה בבית באשקלון (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
הפגיעה הישירה בבית באשקלון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

בנוסף כתב הנגבי כי לא התכוון לבטא "יחס שונה כלשהו כלפי תושבי הדרום, אנשים אמיצים ומסורים שהממשלה מחויבת לביטחונם כפי שהיא מחויבת כלפי כל אזרחי ישראל".‬

מחאת הנוער  בעוטף על הפסקת האש (צילום: חדשות)
"אנחנו לא סוג ב'" | צילום: חדשות

בעקבות הסערה הפוליטית, ראש הממשלה נתניהו הגיב על דברי הנגבי והבהיר: "שולל לחלוטין את ההבחנה בין העוטף לבין תל אביב". נתניהו הדגיש בתגובתו כי "התוקפנות של חמאס איננה 'מינורית'. אין הבחנה בין הירי של חמאס לעבר יישובי הדרום לבין ירי לכל אזור אחר במדינת ישראל". בכירים נוספים בליכוד מתחו ביקורת על הנגבי וקראו לו לחזור בו מדבריו וכי אינם תואמים את השקפות הליכוד.

גם באופוזיציה מיהרו לגנות את דברי השר. יושב ראש המחנה הציוני אבי גבאי כתב: "על פי צחי הנגבי על תושבי תל אביב אסור לחמאס לירות. על תושבי הדרום מותר לירות". הוא תקף את התנהלות הממשלה מול המציאות בדרום ואמר כי "על פי הממשלה אי אפשר להגן על תושבי הדרום. שלטון שאין לו ערכים, שמבדיל בין דמם של אזרחי ישראל, חייב ללכת הביתה".